Ziņas

Sports

Pirmās uzvaras, pirmie zaudējumi

Spraiga cīņa. Cēsu novada florbola čempionāta pirmās dienas galvenā spēle bija starp čempioniem "Einšteins" un "SK Fono" (gaišajās formās), kuri šoreiz bija pārāki ar 2:1. Foto: Jānis Gabrāns

Ar pirmajām sešām spēlēm sācies Cēsu novada čempionāts florbolā. Jau rakstīts, ka ceturtā sezona pulcē 12 komandas,
kas šogad sadalītas divās apakšgrupās.

Regulārajā čempionātā komandas aizvadīs divu apļu turnīru ar savas grupas komandām, pa reizei tiekoties ar pretējās grupas vienībām.

Pirmajā dienā laukumā devās B apakšgrupas komandas – esošie čempioni “Einšteins”, “SK Fo­no”, “Amata”, “OSR”, “Smil­te­ne`09”, kas atgriežas turnīrā pēc gada pārtraukuma, kā arī sezonas jaunpienācēji – “Sigulda”.

Sezonu atklāja spēle starp “OSR” un “Sigulda”. Pirmos vārtus čempionātā guva Siguldas komandas spēlētājs Renārs Liepiņš, tomēr visā spēlē pārāki bija “OSR” spēlētāji, uzvarot 5:3. Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Ritvars Poikāns, pa vienam – Kristaps Ķikāns, Ga­tis Gailis, Jānis Ābe­līte, bet zaudētājiem – R. Liepiņš, Jānis Le­va­no­vičs, Kalvis Kliests.

Pēc neilgas pauzes Siguldas komandai atkal bija jādodas laukumā, šoreiz pret “SK Fono”. Arī šajā spēlē pārāka bija Cēsu komanda, uzvarot 4:1. Divreiz precīzs bija Mārtiņš Ikers, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Reinis Krūmiņš, Kristers Kal­niņš. Si­gul­das komandas labā vie­nīgos vārtus guva Nauris Tei­vāns.

Pirmās dienas interesantākā un spraigākā spēle bija starp “SK Fono” un čempionvienību “Ein­š­teins”. Rezultātu jau trešās minūtes sākumā atklāja “SK Fono” spēlētājs Mikus Ikers, un šāds rezultāts saglabājās līdz pat otrā puslaika sestajai minūtei, kad “Einšteins” spēlētājs Matīss Pili­baitis panāca neizšķirtu. Spēle bija ļoti līdzvērtīga, likās, ka pamatlaiks beigsies neizšķirti, tomēr div­arpus minūtes pirms fināla sirēnas M. Ikers vēlreiz pārspēja čempionu vārtsargu, izvirzot vadībā “SK Fono”. “Einšteins” paņēma pusminūtes pārtraukumu, nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr glābt spēli neizdevās, un sezonu nācās sākt ar zaudējumu 1:2. Toties “SK Fono” sāka pārliecinoši, divas uzvaras no divām. Tikpat pārliecinoša statistika, tikai ar vairāk gūtiem vārtiem, arī komandai “Amata”, kas vispirms ar 6:2 pieveica “OSR”. Lai arī pirmie rezultātu atklāja “OSR”, precīzs bija R. Poikāns, tad sešus vārtus guva “Amatas” spēlētāji Ar­mands Maksimovs, Edžus Mel­lēns, Guntis Knēts, Jānis Sī­ma­nis, Uvis Grava , Ro­berts Puriņš. “OSR” vienus vārtus gan vēl atguva, precīzs bija Jurģis Jevs­ti­g­ņejevs, bet tas arī viss.

Aizraujoši sākās “Amata” spēle pret “Smiltene-09”. Jau 12. sekundē “Amata” spēlētājs Kristaps Strazds atklāja rezultātu, bet pēc 32 sekundēm Daniels Auziņš panāca 1:1. Pagāja vēl 19 sekundes, un “Amata” atkal vadībā, precīzs bija R. Puriņš. Vēl pēc pusotras minūtes jau 3:1 (Lauris Skras­tiņš). Smiltenieši mainīja vārtsargu, ņēma pusminūtes pārtraukumu, taču amatiešus apturēt neizdevās, un viņi svinēja pārliecinošu uzvaru 7:1. Divreiz precīzs bija J. Sīmanis, vienreiz – L. Skrastiņš, A. Maksimovs.

Smiltenes komandai bija vēl viens nopietns pārbaudījums, spēle pret “Einšteins” florbolistiem, un, lai arī piedzīvots zaudējums 4:7, gūta pieredze, kas no­de­rēs čempionāta turpinājumā. Uzvarētāju labā pa diviem vārtiem guva Artjoms Praličs, Ivars Rancāns un M. Pilibaitis, vienus – Oskars Dumpis. Smiltenes komandā divus vārtus guva Hel­muts Lapiņš, pa vienam Pēteris Grodnis un Jānis Špats.

Šajā sestdienā laukumā dosies A grupas komandas “Auciems”, “Brenguļi”, “Maribu”, “FYA Shots”, “Vecpiebalga”, kā arī jaunpienācēji – “ZS 27.KB”.