Ziņas

Sports

Pirmās uzvaras, pirmie zaudējumi

Veiksmīga debija. Apvienotajā sieviešu līgā sezonu ar uzvaru sāka debitantes komanda “Līgatne”, izbraukumā ar 6:3 pārspējot komandu “Irlava/ Tukums”.

Latvijas florbola čempionāts startējis visās līgās. Rakstījām par vairāku virslīgas klubu protestu pret Latvijas Florbola savienības lēmumiem “Covid-19” ierobežojumu sakarā, bet neviens negribēja tikt izslēgts no čempionāta, tāpēc prasības izpildīja, un pirmās spēles jau aizvadītas visās spēcīgākajās līgās.

Virslīga vīriešu komandām

Pirmie no mūsu puses laukumā devās SK “Pārgauja” florbolisti, izbraukumā spēkojoties ar Rube­nes komandu. Lai arī pirmajā trešdaļā mājinieki panāca 3:0, “Pār­gau­ja” nepadevās, spējot pietuvoties līdz 2:3; 3:4; 4:5 un pamatlaika izskaņā panākot arī neaizšķirtu 5:5. Sekoja pagarinājums, kurā vārti netika gūti, un spēles uzvarētājs izšķīrās pēcspēles metienos, kuros pārāki bija “Rubenes” florbolisti, svinot uzvaru mačā 6:5. “Pārgauja” savā kontā ierakstīja pirmo punktu šajā sezonā. Pamatlaikā divus vārtus guva Gvido Lauga, pa vienam – Jānis Driļevskis, Jēkabs Berkolts, Artūrs Jurševskis.
Izbraukuma spēlē ar Ķekavas komandu klājās vēl grūtāk. Lai arī otrās trešdaļas sākumā “Pārgauja” izvirzījās vadībā 3:2, spēles turpinājumā piecus vārtus guva “Ķekavas” florboslisti, svinot uzvaru 7:3.

“Pārgaujas” labā vārtus guva J. Driļevskis, Olafs Zvīnis, Edgars Puriņš.
Cēsu “Lekrings” pirmo spēli aizvadīja savā laukumā, uzņemot virslīgas jaunpienācējus “RTU/ Rockets” vienību. Visu spēles gaitu bija jūtams Cēsu komandas spēlētāju pārākums, un tikai nepilnas divas minūtes pietrūka, lai sezonu sāktu ar sauso uzvaru. Fināla sirēnai skanot, 6:1 “Lek­rings” labā. Trīs vārtus guva Kevins Šmits, pa vienam – Emīls Dzalbs, Pauls Erenbots un Rūdis Jermacāns.

Apvienotā sieviešu līga

Startējis arī sieviešu virslīgas čempionāts. Jau rakstījām, ka šogad sieviešu komandas vairs netiek dalītas divās līgās, bet izveidota viena apvienotā, kurā startē astoņas komandas. Šogad līgā debitē arī komanda “Līgatne”, un pirmā spēle izrādījās veiksmīga, izbraukumā ar 6:3 pārspēta komanda “Irlava/ Tukums”. Visu spēles gaitu līgatnietes bija vadībā, neļaujot pretiniecēm apdraudēt uzvaru. Trīs vārtus guva Liene Adamane, pa vienam – Agnese Broliša, Katrīna Banka un Elīza Bērziņa. “Līgatnes” vārtos Jogita Gindra atvairīja 25 no 28 metieniem.

Komandas pārstāvis Viesturs Dumpis atzīst, ka debijas sezonu sākt ar uzvaru ir ļoti pozitīvi: “Komanda rādīja labu spēli, bet vēl ir, kur augt, jo vēl jāsaspēlējas. Labi, ka pirmajā spēlē pretī stājās nosacīti vieglākas pretinieces, kas ļāva saprast savu spēli, stiprās un vājās vietas. Komanda vēl tiks papildināta ar labām spēlētājām, domāju, rezultāts šajā sezonā būs labs.”

Savā laukumā komanda debitēs 3.oktobrī, tiekoties ar “Ķekavas Bulldogs/ NND”, kas pirmajā kārtā savā laukumā ar 7:4 pārspēja Cēsu “Lekrings” spēlētājas. Lai arī otrās trešdaļas vidū ar 3:0 vadībā bija Cēsu komanda, mājinieces prata lauzt spēles gaitu un uzvarēt. Cēsu komandas labā divus vārtus guva Katrīna Kārkliņa, vienus – Betija Raseiceva.

Komandas treneris Ēriks Bauers atzīst, ka spēlētājas rādīja labu sniegumu un rezultāts neparāda īsto spēku samēru: “Komandā ir divas pieredzējušas maiņas, bet trešo veido pavisam jaunas spēlētājas, kuras tikai sāk gūt pieredzi šajā līmenī. Pretinieces pie 0:3 laukumā laida tikai divas maiņas, tās uzturēja lielu tempu, arī mēs pārgājām uz divām maiņām, bet mūsējās beigās nespēja turēt līdzi. Jaunās nevarēju laist laukumā, bet lēnām jau prakse jāgūst. Jāatzīst, ka Ķekavas komanda šogad būs viena no vadošajām, tāpēc teikšu, ka nospēlējām labi.”

Šajā sezonā komandas kodols palicis nemainīgs, divas spēlētājas vēl nebija veikušas kovida testu, tās pievienosies nākamajās spēlēs.
Ē. Bauers atzinīgi vērtē lēmumu veidot vienu apvienoto sieviešu līgu, tagad cīņa būs aizraujoša, jo ir vairākas līdzvērtīgas komandas: “Beidzot valsts līmenī ir sapratuši, ka meiteņu, sieviešu florbols ir jāatjauno, un šajā sezonā vairāki klubi aicina pievienoties jaunas spēlētas. Pat tie, kuriem vēl nav savas meiteņu, sieviešu komandas. Svarīgi, lai tas būtu nevis viena gada, bet ilglaicīgs process, tad arī sieviešu florbolu kopumā izdosies pacelt vajadzīgajā līmenī.”

Sāk arī pārējās līgas

Pirmās spēles aizvadītas arī vīriešu čempionāta 1.līgā, kur “Lekrings/ CPSS” ar 3:9 zaudēja “Rubene-1” komandai. Cēsnieku labā vārtus guva Lauris Skripsts, Rūdis Jeramacāns un Matīss Simsons.
Šonedēļ sāksies arī 2.līgas spēles, kur piedalās komanda “Līgatne”. Viņiem pirmā spēle piektdien izbraukumā pret “Burtnieku novads/ Pēdu nav”.

Vēl var piebilst, ka līdz 25.septembrim turpinās komandu pieteikšanās Cēsu novada florbola čempionāta jaunajai sezonai.