Ziņas

Sports

Pirmās spēku pārbaudes

Pirmās godalgas. Cēsu sieviešu florbola komanda „Lekrings” turnīrā “Unihoc Riga Cup” izcīnīja bronzas medaļas.Foto: no albuma

Gaidot jauno florbola sezonu, komandas piedalījās dažādos pārbaudes turnīros, lai testētu spēlētāju gatavību. Aizvadīti divi Latvijā nozīmīgākie pirms sezonas turnīri, kuros piedalījās arī Cēsu un Pārgaujas komandas.

Unihoc Riga Cup

Vispirms Rīgā notika starptautiskais florbola turnīrs “Unihoc Riga Cup”, pulcējot aptuveni 50 komandas no vairākām Eiropas valstīm. Elites grupā spēlēja Cēsu “Lekrings”, dāmu turnīrā arī startēja “Lekringa” komanda, bet vīriešu komandu turnīrā savus spēkus izmēģināja komandas, kas sezonā startē Cēsu atklātajā florbola čempionātā – “SK Fono”, “IBK Griffin” un “Einšteins”.

Vislabāk veicās dāmu komandai, kas spēja izcīnīt bronzas medaļas. Apakšgrupu cīņās cēsnieces pirmajā spēlē ar 3:4 zaudēja Polijas klubam “UKS Grodek” un ar 4:10 komandai „Rīgas Lauvas”. Ceturtdaļfinālā Cēsu komanda tikās ar „Angry Pigs” no Krievijas un izcīnīja svarīgu uzvaru 3:1, kas ļāva iekļūt pusfinālā. Tajā pretim stājās „L&L/ Prisma” (Latvija), un cēsniecēm zaudējums 2:8. Tas nozīmēja, ka nāksies cīnīties par bronzas godalgām, un pretinieces – „Rīgas Lauvas”, kam zaudēts apakšgrupā. Iespējams, cēsniecēm bija liela vēlme gūt revanšu, varbūt Rīgas komanda, neiekļūdama finālā, zaudēja cīņas garšu, bet spēle ritēja pēc Cēsu komandas diktāta. Viņas panāca pat 2:0, taču sāncenses prata rezultātu izlīdzināt, un pamatlaiks noslēdzās 2:2. Spēles uzvarētāju nācās noteikt pēcspēles soda metienos, un tajā vienīgo precīzo izgājienu izpildīja Cēsu komandas spēlētāja Juta Muravska. Tādējādi Cēsu komanda varēja līksmot par savu pirmo trofeju – bronzas godalgām. Tieši J. Muravska bija rezultatīvākā Cēsu komandā ar četriem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm. Džeinai Eglītei divi vārti un piecas piespēles. Četrus vārtus turnīrā guva Kristīna Brante, pa trim – Nora Zvirbule, Klinta Mārtiņjēkaba, bet vienus vārtus guva Elena Klaviniusa. Komandas treneris Ēriks Bauers.

Vīriem elites grupā spēlējošais „Lekrings” uz turnīru bija ieradies eksperimentālā sastāvā, tāpēc četru komandu turnīrā palika ceturtie. Grupas turnīrā cēsnieki ar 2:3 zaudēja komandai „Talsi/ Krauzers”, ar 7:6 pieveica Igaunijas klubu un nospēlēja 3:3 ar “Mogo-RTU/Rockets”. Pusfinālā cēsniekiem atkal nācās tikties ar Talsu komandu, un atkal zaudējums 1:4, kas nozīmēja, ka turnīra pēdējā spēle būs par bronzas medaļām ar igauņiem.

Šajā spēlē gāja kā pa viļņiem. Cēsnieki nonāca zaudētājos 1:2, tad panāca 5:2, taču pārsvaru nosargāt neizdevās, un 15 sekundes pirms pamatlaika beigām igauņi panāca 5:5. Pēcspēles soda metienos veiksmīgāki bija viesi, izcīnot bronzas medaļas, bet „Lekrings” šoreiz bešā. Cēsu komandas rindās šajā turnīrā debitēja Artis Savins, viens no iepriekšējo sezonu „Lielvārdes” līderiem. Gaidāmajā sezonā viņu redzēsim Cēsu komandas rindās. “Unihoc Riga Cup”turnīrā viņš guva vienus vārtus un izdarīja četras rezultatīvas piespēles. Cēsu rindās rezultatīvākais bija Aleksandrs Abramovs, kura kontā trīs vārti un trīs rezultatīvas piespēles.

Vīriešu turnīrā vistālāk tika „Einšteins”, iekļūstot ¼ finālā, tieši tajā piedzīvots pamatīgs zaudējums 0:6 pret Rīgas komandu „Bigfoots”, kas vēlāk arī kļuva par turnīra uzvarētājiem. Savā apakšgrupā „Einšteins” guva divas uzvaras, piedzīvoja zaudējumu, uzreiz iekļūstot astotdaļfinālā, kur ar 6:2 pieveica Baltkrievijas klubu „Vendeta”.

Cēsu komandā rezultatīvākais Andris Rodionovs, kurš guva trīs vārtus un izdarīja divas rezultatīvas piespēles.
Astotdaļfinālā no tālākām cīņām izstājās „SK Fono”, arī viņiem kāju priekšā aizlika „Bigfoots”. Savā apakšgrupā cēsniekiem zaudējums un divi neizšķirti. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā viņi pārspēja citu Latvijas klubu „AFK” 7:3. Komandā rezultatīvākais Rihards Kamarūts – seši vārti un viena rezultatīva piespēle.

Trešais Cēsu klubs „IBK Grifin” apstājās jau izslēgšanas pirmajā kārtā, atzīstot Norvēģijas kluba pārākumu. Savā apakšgrupā cēsniekiem uzvara, neizšķirts un zaudējums. Komandā rezultatīvākais Ingus Balodis – divi vārti un trīs rezultatīvas piespēles.

Latvian Open

Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā aizvadīts devītais starptautiskais florbola turnīrs „Latvian Open”. Šis ir viens no prestižākajiem pirmssezonas turnīriem Latvijā. Šogad tajā startēja 29 komandas no septiņām valstīm. Par turnīra nozīmību liecina fakts, ka tas iekļauts Starptautiskās florbola federācijas (IFF) vasaras elites turnīru sarakstā.

Elites grupā savus spēkus izmēģināja Latvijas čempioni „Lekrings”, kam pretī stājās trīs spēcīgi klubi – Šveices „UHC Uster”, Somijas „SC Classic” un Zviedrijas „Storvreta IBK”. Tieši abi pēdējie jau pirms turnīra tika uzskatīti par galvenajiem favorītiem, apliecinot to arī laukumā.

Cēsu komandai pirmā spēle bija pret zviedriem, un te neizdevās parādīt pienācīgu pretošanos, zaudējot sausā 0:14. Toties pret Somijas klubu „Lekrings” rādīja labu sniegumu, zaudējot tikai ar vienu vārtu starpību 6:7. Divreiz precīzi bija Andris Rajeckis un Artis Savins, pa reizei – Aleksandrs Abramovs un Toms Rīsmanis.

Spēlē pret Šveices klubu cēsnieki atklāja rezultātu jau 33. sekundē, taču turpmāko spēles gaitu vairāk kontrolēja šveicieši, gūstot uzvaru 12:6. Cēsu komandai vārtus guva: A. Savins – 2, Toms Šmits – 2, A. Rajeckis, A. Abramovs.

Spēlē par trešo vietu cēsniekiem atkal pretī stājās Šveices komanda, bet šoreiz „Lekrings” spēlētāji bija apņēmības pilni gūt revanšu, kas arī izdevās. Pirms trešās trešdaļas uz tablo 4:4, bet tad cēsnieki guva četrus vārtus, ielaižot tikai vienus, svinot pelnītu uzvaru 8:5. Tas ļāva Cēsu komandai elites grupā izcīnīt bronzas medaļas. Šajā spēlē sevi labi parādīja jaunais Pēteris Trekše, gūstot trīs vārtus. Pa diviem vārtu guvumiem A. Savinam un A. Rajeckim, vienreiz precīzs bija Andris Malkavs.

Vīriešu turnīrā startēja Stalbes „Pārgauja”, kas pērn kļuva par „Latvian Open” uzvarētājiem. Apakšgrupas pirmajā spēlē viņi ar 8:1 pārspēja Minskas (Baltkrievija) komandu, ar 7:0 – Tērvetes komandu, trešajā spēlē ar 4:5 zaudēja „Kuršiem”, savā grupā ieņemot otro vietu. Izslēgšanas spēlēs tas ļāva iesaistīties no 1.8 fināla, taču šo barjeru pārkāpt neizdevās. Spēlē pret „FK Rīga” piedzīvots zaudējums 1:5, un čempionu pilnvaras tika noliktas. Komandā rezultatīvākais vārtu guvējs Olafs Zvīnis ar sešiem vārtiem.

Vīriešu turnīrā uzvarēja mājnieki, „Valmiera/ ViA”, kas finālā ar 5:2 pārspēja Bauskas komandu. Vienus vārtus šajā spēlē guva Ivo Balodis, kurš tika iekļauts arī simboliskajā izlasē.

Dāmu turnīrā startēja Cēsu „Lekrings”, kam šoreiz neizdevās tikt pie uzvarām. Apakšgrupā visās trijās spēlēs piedzīvoti zaudējumi, un izslēgšanas spēlēm kvalificēties neizdevās.

Tagad komandām vēl brīdis treniņiem, un septembra vidū atsāksies jaunais virslīgas čempionāts.