Ziņas

Sports

Pirmās pārbaudes

Lai arī biatlonistiem oficiālais aizvadītās sezonas noslēgums gaidāms jūlija pirmajā pusē, gatavošanās nākamajai sezonai jau rit pilnā sparā. Cēsu Olimpiskā centra sporta bāzē jau piekto reizi aizvadītas tradicionālās sacensības biatlona šaušanā. Trenere Ilze Cekule pastāstīja, ka sacensības risinājās trijos dažādos, specifiskos šaušanas vingrinājumos, kas raksturīgi biatlonam: “Dalībniekiem nācās pierādīt savu prasmi šaušanā uz punktiem, kas raksturo precizitāti; šaušanā pa krītošiem mērķiem un pirmā šāviena ātrā veikšanā, kas nepieciešama tieši biatlonistiem. Jāatzīmē, ka visi šie uzdevumi tiek veikti treniņos, sagatavošanās perioda sākumā un starti šajās sacensībās parāda, cik sekmīgi sportisti veikuši šaušanas bāzes darbu.”

Interesanti, ka dalībnieki sacenšas kopīgā konkurencē – vienā vecuma grupā startē abu dzimumu pārstāvji, un šīs ir vienīgās tāda veida sacensības biatlonistiem Latvijā. Kopvērtējuma rezultāti uzskatāmi pierāda, ka sievietes ir labākas šāvējas, jo no piecām grupām uzvarēja četrās.

Grupā, kurā sacentās vīrieši un sievietes, uzvarēja Lietuvas pārstāve Diāna Rasimovičiūte – Brice, otrajā vietā atstājot vecpiebaldzēnu Tomu Praulīti, bet trešā – Anna Konovalova (CPSS). Jauniešiem A grupā uzvarēja madoniete Ieva Pūce, bet aiz viņas CPSS audzēkņi Rūdis Balodis un Kristers Slavēns. B grupā startēja tikai divas biatlonistes, un te madoniete Dana Nagle bija pārāka pār Ilonu Upenu (CPSS).

Tikai C grupā izdevās triumfēt puišiem, te pirmais Arvis Jekimovs (CPSS), otrā Kima Krūmiņa (Madona), trešais – Mikus Cimdiņš (CPSS).