Ziņas

Sports

Pirmās medaļas sadalītas

Vieglatlētiem sācies telpu čempionāta posms, un pirmie savu varēšanu rādīja jaunākie – U14 grupas – vieglatlēti. Jau rakstījām, ka itin kupli pārstāvēti bija arī mūsu puses jaunie atlēti.

Latvijas čempiona titulu 60 metru distancē izcīnīja Cēsu Sporta skolas audzēknis Artis Āboliņš. Jau priekšskrējienā viņš parādīja, ka gatavs cīnīties par titulu, uzrādot labāko laiku. Arī finālā, kas izrādījās gana saspringts, A. Āboliņš apliecināja pārākumu, izcīnot zelta medaļu un čempiona titulu.

Sudraba medaļa Sporta skolas puišu kvartetam 4x160m stafetē. 14 komandu konkurencē viņi uzrādīja otru labāko laiku, atzīstot tikai Rīgas sporta skolas “Arkādija” komandas pārākumu. Cēsu komandā startēja: Artis Āboliņš, Markuss Berkolts, Tomass Kvasts, Emīls Sandlers – Bomis.

Cēsu Sporta skolas treneris Rihards Parandjuks vērtē, ka šis ir nozīmīgs sasniegums, jo pēdējo reizi stafešu skrējienos Latvijas čempionātos Cēsīm medaļa bija gandrīz pirms 10 gadiem.

Treneris atzīst, ka emocijas čempionātā situšas augstu vilni: “Prieks par puišu sniegumu, bet to nedaudz aptumšoja meiteņu stafešu komandas neveiksme. Viss liecināja, ka arī viņām būs sudrabs, taču pieļautā kļūme stafešu maiņā meitenēm maksāja vietu uz pjedestāla. Pieredzes trūkums darīja savu, meitenes nebija īsti gatavas šādam notikumu pavērsienam, un rezultātā tikai septītā vieta. Laikam jau šādi pavērsieni vajadzīgi, lai veidotos pieredze.

Kaut kā pietrūka arī Elizabetei Cīrulei, kas šosezon rādījusi izcilu sniegumu 60 m barjerskrējienā. Varbūt satraukums, varbūt pārāk lielā atbildība neļāva perfekti aizvadīt priekškrējienu, kurā viņai tikai piektais rezultāts, un vieta galvenajā finālā gājusi secen. Tomēr Elizabete parādīja, ka ir cīnītāja, pārliecinoši uzvarot “B” finālā, kopsummā iegūstot 5.vietu. Uzrādītais laiks apstiprināja, ka cīņa par medaļām bija reāla, tomēr sports ir sports.”

Vēl vienu medaļu mājup atveda sporta kluba “Ašais” skrējēja Stella Paltiņa, kurai bronzas medaļa 1000 m distancē, pavisam nedaudz zaudējot otrās vietas ieguvējai.

Jau šīs nedēļas nogalē Kuldīgā cīņas par valsts čempionāta medaļām turpinās U18 un U20 grupas vieglatlēti. Aizvadītās nedēļas nogalē viņi piedalījās pēdējās pārbaudes sacensībās, un rezultāti liecina, ka mūsu puses atlēti būs starp pretendentiem uz godalgām arī Kuldīgā.

Cēsu Sporta skolas trenera Māra Urtāna audzēkņi sacensībās Talsos izcīnīja trīs godalgas lodes grūšanā. Sudraba medaļa Nikam Kļaviņam un Vinetai Krūmiņai, bronza – Jānim Gruzdiņam.

Dienu vēlāk vēl vienu sudraba medaļu lodes grūšanā V. Krūmiņa izcīnīja Rīgas atklātajās sacensībās vieglatlētikā pieaugušajiem. Par patīkamu pārsteigumu trenerim R. Parandjukam parūpējās Renāts Lācis, kurš, uzvarot savā ”B” finālā, ieguva 3.vietu 200 m skrējienā. Vēl jāatzīmē Mārtiņa Petrova 6.vieta 800 m distancē.

Rīgas čempionāts bija arī spēku pārbaude vairākiem “ašajiem”. Ugunskristības izgāja U18 vecuma dalībnieki Roberts Glazers un Renāte Beļājeva, aizvadot pirmo startu pieaugušo konkurencē. Renātei 5. vieta 400 m distancē, bet Robertam 15.rezultāts 31 dalībnieka konkurencē. Te gan vērts atzīmēt, ka vienaudžu konkurencē (U18) trīs labākie, arī R. Glazers, finišēja vienas sekundes robežās, kas liecina, ka Kuldīgā sacensības būs aizraujošas.

Vēl jāatzīmē, ka 400 m sprintā Artis Rožkalns ieņēma 5. vietu 22 dalībnieku konkurencē.