Ziņas

Sports

Pirmajā turnīrā uzvar “Puta”

Cēsu sporta kompleksā aizvadīts pirmais florbola turnīrs “CNČ Pavasara Kauss”, ar ko sim­boliski tika pielikts punkts Cēsu novada čempionātam. Tur­nī­ra galvenais tiesnesis Juris Mar­kovs stāsta, ka šis ir mēģinājums iedibināt jaunu tradīciju: “Novada čempionāts beidzās līdz ar virslīgas čempionāta izslēgšanas spēļu sākumu, un sanāk, ka viss tik ātri beidzas. Tāpēc izziņojām šādu turnīru, lai spēlētāji vēl nesāk vasaras pārtraukumu. Kopš virslīgas fināla pagājušas dažas nedēļas, emocijas norimušas, un spēlētājiem atkal ir vēlme paņemt rokās nūju. Šis turnīrs ir iespēja uzspēlēt kopā gan virslīgas spēlētājiem, gan amatieriem, kuri spēlē novada čempionātā, te nav nekādu ierobežojumu.”

Laukumā bija redzami spēlētāji no virslīgas komandām “Pārgau­ja”, “Lekrings”, arī čempionvienības “Triobet/ Ulbroka” vārt­sargs Ivars Dišereits un aizsargs, cēsnieks Artūrs Jurševskis. Viņš atzina, ka florbolā tiešām bijusi pauze un kopš finālspēles nūju rokā neesot ņēmis, bet uzspēlēt šādā turnīrā esot teicama atslodze, tā teikt, kopā ar draugiem, pa­ziņām uzspēlēt savam priekam.

Turnīrā piedalījās komandas ne tikai no Cēsīm un apkaimes, bet arī no Smiltenes, Brenguļiem, Inčukalna, Limbažiem. “Koman­das no malas vajadzīgas, lai nedaudz pamaisa gaisu. Ceram, ka viņiem iepatiksies un nākamgad izvēlēsies startēt novada čempionātā,” saka J. Markovs.

Turnīra rīkotāji komandām piedāvāja savdabīgu spēles formātu – uz mazā laukuma, bet formātā 4:4 plus vārtsargs. J. Markovs to skaidro ar vēlmi panākt, lai spēle vairāk atbilst nosaukumam – florbols: “Spēlēšana 3:3 uz mazajiem vārtiem vairāk piedien ghetto formātam, nevis šādam turnīram. Gribam, lai visa pamatā ir klasisks florbols, tāpēc spēlēm ir arī tiesneši, kas kontrolē spēli.”

Turnīrā vispirms 15 komandas aizvadīja spēles divās apakšgrupās, no kurām četras labākās turpināja cīņas izslēgšanas turnīrā par godalgotajām vietām. Dienas garumā uz diviem laukumiem tika aizvadītas 57 spēles. No A apakšgrupas izslēgšanas spēlēm kvalificējās “Bosi”, “Coyoti”, “Auciems” un “SK Fo­no Premium”, bet no B apakšgrupas –”Asorti”, kuri uzvarēja visās spēlēs, “Rižiki”, “Maribu” un “Puta”.

Jau ceturtdaļfināla spēles sagādāja pamatīgus pārsteigumus. B grupas ceturtās vietas ieguvēji “Puta” pārspēja otrās grupas uzvarētājus “Bosi”, un tieši tāpat A grupas ceturtās vietas ieguvēji In­čukalna “Coyoti” un A. Jurševska pārstāvētā komanda “Rižiki”.

Ne mazāk spraigi bija pusfināli, kuros “Puta” pārspēja “Rižikus”, bet “SK Fono Premium” bija pārāki pār “Coyoti”.

Zaudētāji satikās bronzas mačā, un šajā duelī pārāki bija “Rižiki”. Komandā spēlēja Kristaps Strazds, Uvis Grava, Kristaps Laz­diņš, Mārcis Malkausis, Ar­tūrs Jurševskis, Uldis Zeile, Kas­pars Malojlo, Jānis Sīmanis.
Finālā teicamu sniegumu turpināja demonstrēt “Puta”, samērā pār­liecinoši, ar 4:1, pārspējot “SK Fono Premium” un kļūstot par pirmajiem Cēsu novada čempionāta “Pavasara Kauss” uzvarētājiem. Kausa ieguvēju rindās spēlēja Ginters Smilkte, Ivars Rancāns, Lavrentijs Šarovs, Os­kars Sietinsons, Roberts Krū­miņš, Olafs Zvīnis, Miķelis Kok­nesis Roops, Roberts Sudmalis, Kaspars Konošonoks, bet “SK Fono Premium” sastāvā Ivars Dišereits, Gints Sīlis, Kaspars Ber­nāts, Kristaps Jaunzems, Kris­ters Kalniņš, Lauris Skras­tiņš, Dāvis Juris Martini, Matīss Kligins, Rihards Kamarūts, Mār­cis Šteinbergs.