Ziņas

Sabiedrība

Pirmajā pusgadā par 12% vairāk jaundzimušo cēsnieku

Šī gada pirmajos sešos mēnešos jaundzimušo Cēsu novada mazuļu skaits audzis par 12%, salīdzinot ar pirmo pusgadu pērn, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

Cēsu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Gabrāne norāda, ka kopumā šogad piedzimuši 110 mazuļi. Salīdzinot ar 2014.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, tas ir par 35 jaundzimušajiem vairāk.

Vienlaikus jāpiebilst, ka pieaudzis arī slēgto laulību skaits – gada pirmajā pusē apprecējušies 73 pāri, kas divkārt pārsniedz novadā šķirto laulību skaitu – 36.

“Priecājamies par katru šādu atskaites punktu, kas iezīmē pozitīvas tendences Cēsu demogrāfijā,” stāsta Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja, piebilstot, ka pamazām jūtama ekonomiskās krīzes gadu seku mazināšanās. “Ja krīzes sākumā demogrāfiskie rādītāji tika nogriezti kā ar nazi, tad atkopšanās notika palēnām, bet pēdējie gadi jau rāda daudz iepriecinošāku ainu,” skaidrojusi Gabrāne.

Cēsu novada Dzimtsarakstu nodaļā 2014.gadā reģistrēti 230 jaundzimušie, kas bija par 31% jeb 54 jaundzimušajiem vairāk nekā 2013.gadā. Tas bija otrs lielākais reģistrēto bērnu skaits pēdējo 20 gadu laikā. Tāpat pērn reģistrētas 193 laulības – lielākais reģistrēto laulību skaits pēdējo 20 gadu laikā, kas ir par 31% jeb 46 laulībām vairāk nekā 2013.gadā.