Ziņas

Sports

Pirmajā posmā bez godalgām

Sākas. SEB MTB pirmajā posmā Cēsis - Valmiera šogad dalībnieki startēja Lenču ielas lejas daļāFoto: Māris Buholcs

Aizvadīts Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla

SEB MTB maratona pirmais posms, kas tradicionāli ved no Cēsīm līdz Valmierai. Šoreiz mājas sienas nepalīdzēja un garajā distancē Cēsu labākie braucēji palika aiz goda pjedestāla.

Velobraukšana un SEB MTB seriāls gadu no gada kļūst arvien dalībniekiem bagātāks, un šoreiz dažādās distancēs uz starta stājās gandrīz 2400 dažāda vecuma braucēju. Pieredzes bagātākais velobraucējs bija cēsnieks Jānis Šķēps (Elanti).

Šogad sacensību organizatori “Skandi motors” 55 kilometru distances pirmo daļu bija izveidojuši pilnībā no jauna, un dalībnieki neatgriezās atpakaļ Cēsīs, kā ierasts, bet uz Valmieru devās pa citu ceļu. Jauna starta vieta bija arī tautas klases “Virši – A” braucienam, kas pa Lenču ielu devās augšup uz centru, lai apmestu loku pa pilsētas ielām un atgrieztos uz iepriekšējos gados zināmā maršruta.

Cēsu puses līdzjutēji ” Skandi motors” distancē lielas cerības lika uz “ZZK” komandas braucējiem Arni Pētersonu un Mārtiņu Blūmu, kuri sezonas sākumā dažās jau aizvadītajās sacensībās bija sevi apliecinājuši. Taču finišā abi braucēji bija aiz labāko trijnieka, Arnis finišēja ceturtais, bet Mārtiņš – septītais.

A. Pētersons atzina, ka divatā ir grūti cīnīties pret galveno konkurentu “Team Rietumu – Delfin” komandas skaitlisko pārspēku: “Izdarījām, visu, kas bija mūsu spēkos. Neilgi pirms finiša Mārtiņam bija neliela tehniska ķibele, starp zobratiem ieķērās zars, un tie vairs nefunkcionēja ar pilnu jaudu. Tas nedaudz aizkavēja, arī sāncenši patraucēja, un nevarējām visu iecerēto realizēt.”

A. Pētersons arī norāda, ka jaunizveidotā trase vairs neatbilst MTB braucējiem, drīzāk ērtāka šosejniekiem: “Bija tikai viens nopietns kāpums, kurā arī pārliecinājāmies, kā tādās vietās konkurenti netur līdzi, bet pārsvarā distance ļoti viegla, tā teikt, parocīgāka sāncenšu braukšanas stilam. Mums nepieciešama tehniski sarežģītāka distance, diemžēl SEB MTB paliek arvien vienkāršāka un neinteresantāka. Mēs ar Mārtiņu gatavojamies maija beigās diviem Pasaules kausa posmiem, un šādā trasē iemaņas nevar uzlabot.”

“Virši A” distancē 44 kilometru garajā distancē šogad vairs nestartē viens no iepriekšējo gadu līderiem Jānis Ozols, kurš allaž cīkstējās ar cēsnieku Jāni Bērziņu. Taču šoreiz sevi pierādīja citi konkurenti, un J. Bērziņš (Sportlife Cycling Team) finišēja ceturtais, trešās vietas ieguvējam zaudējot trīs sekundes. Taču labu sniegumu rādīja cits cēsnieks – Ivars Prokofjevs (Sportlife Cycling Team) -, izcīnot otro vietu un no uzvarētāja atpaliekot tikai divas sekundes.

Kopumā pirmajā posmā startēja daudzi Cēsu puses braucēji, ielūkosimies labāko sniegumā. “Skandi motors” distancē M-18 grupā Ivo Jursons (Sporta klubs “Wendi”) – 13 vieta; M-45 grupā 5. – Rego Strazdiņš (Hawaii Express Scott), 8. – Dzintars Osītis (Virstone/ MARMOT), 14 – Aldis Zelčs (Sporta klubs “Wendi”); M-50 grupā 3. – Aivars Bogdanovs (Virsotne/ MARMOT), 14. – Valdis Nītiņš (Sporta klubs “Wendi”); sieviešu konkurencē 6. – Aiga Strazdiņa (Virsotne/ MARMOT II), 9. – Kristīne Kazaka (Sporta klubs “Wendi”).

“Virši-A” distancē TM grupā, kur startēja 655 dalībnieki, bez minētājiem I. Prokofjeva un J. Bērziņa jāatzīmē Mārtiņš Daļeckis (MySport Veikals), kurš finišēja 15.vietā.

TM-18 grupā 2. – Alvis Šķēps (Elanti), 5. – Helge Bernāns (Priekuļi), 9. – Reinis Jurševičs (MTB Priekuļi); TM-55 grupā 2. – Ivars Sedlenieks (Cēsis), 9. – Juris Levitass (MTB Priekuļi); TM-60 grupā 8. – Aivars Sniedze (Amatas novads); TM-65 grupā 4. – Pēteris Micāns (Filter), 6. – Jānis Šķēps (Elanti), 8. – Leontijs Rutkovskis (Cēsis).

Jaunajā sezonā SEB MTB maratonā kopumā paredzēti septiņi posmi. Pirmo reizi sacensības notiks Talsos un Ikšķilē, no kalendāra izņemtas divas sacensības ar salīdzinoši grūtākām trasēm – Cēsu posms un Tukuma posms.

Siguldas posmam piešķirta UCI kategorija, bet Latvijas čempionāts notiks Vietalvas posmā 13.jūnijā.

Nākamais posms 10.maijā Kuldīgā.

Jānis Gabrāns