Ziņas

Sabiedrība

Pirmajā nedēļā Siguldas Sporta centru apmeklējuši 1360 apmeklētāji

Pirmajā nedēļā kopš durvju atvēršanas jauno Siguldas Sporta centru apmeklējuši 1360 apmeklētāji, aģentūru LETA informēja sporta centra pārstāve. Durvis jaunais sporta komplekss vēra 15.aprīlī, un līdz šim centram nav nācies sastapties ar problēmām vai sūdzībām, noskaidroja aģentūra LETA. Ēku ekspluatācijā nodeva 7.aprīlī, bet svinīgā atklāšana iecerēta 4.maijā.

Sporta centra būvniecības izmaksas ir vairāk nekā astoņi miljoni eiro, no kuriem 2 918 133 eiro lielu atbalstu būves tapšanā sniegusi Izglītības un zinātnes ministrija, tādējādi veicinot augsto sasniegumu sporta rezultātus Siguldasnovadā un Latvijā arī nākotnē. Sporta centra projektēšanu un būvdarbus veica pilnsabiedrība “S.J.U.C.”, kuru veido SIA “Monum” un SIA “Uzars celtniecība”, ēkas projekta autors ir SIA “Nams”, meta autors – arhitekts Andris Kokins.

Kā ziņots, Siguldas Sporta centra vārds nesen izskanēja kontekstā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktu kriminālprocesu. KNAB pavēstīja, ka sācis kriminālprocesu par, iespējams, kukuļa lielā apmērā izspiešanu saistībā ar būvobjekta nodošanu ekspluatācijā un par dokumentu viltošanu būvniecības objektā. Savukārt Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz savā rīcībā esošu neoficiālu informāciju, ziņoja, ka KNAB redzeslokā nonācis būvuzraudzības uzņēmums SIA “Jurēvičs un partneri” un kukulis esot prasīts saistībā ar Siguldas sporta kompleksa nodošanu ekspluatācijā.

Pēc “Panorāmas” rīcībā esošas neoficiālas informācijas, KNAB aizdomās par kukuļņemšanu aizturējis kādu uzņēmuma “Jurēvičs un partneri” darbinieku. Neoficiāli zināms, ka pie viņa atrasti pāris desmiti tūkstoši eiro, bet esot aizdomas, ka lietā iesaistītā kukuļa summa ir krietni lielāka. KNAB nekomentē, vai aizdomās turamā persona ir pats uzņēmuma dibinātājs Jurēvičs vai kāds cits viņa darbinieks.

Siguldas novada domē “Panorāma” guva apstiprinājumu, ka KNAB darbinieki pašvaldībā bija ieradušies saistībā ar sporta kompleksa būvniecību. Domē arī apstiprināja, ka KNAB interese bijusi saistīta ar Siguldas Sporta kompleksa būvniecību un nodošanu ekspluatācijā.