Ziņas

Sports

Pirmais uzdevums izpildīts

Latvijas florbola virslīgas čempionātā aizvadītas pirmās divas ceturtdaļfināla spēles. Cēsu “Lekrings” izbraukumā tikās ar “Rubeni” un mājās atgriezās ar bilanci – uzvara un zaudējums. Atgādināšu, ka komandas treneris Artis Malkavs pirms izslēgšanas spēlēm teica, ka uzdevums no šīm divām izbraukuma spēlēm atvest vismaz vienu uzvaru, kas arī izpildīts.

Pirmajā spēlē Kocēnos laukumā pilnībā dominēja cēsnieki. Pēc pirmās trešdaļas 4:1 viņu labā, pēc otrās 6:3, bet pēdējās 20 minūtēs “Lekrings” guva vēl trīs vārtus, un spēle noslēdzās 9:3 Cēsu komandas labā. Trīs vārtus guva Toms Rīsmanis, pa vienam – Emīls Dzalbs, Ingus Laiviņš, Aleksandrs Abramovs, Toms Šmits, Pauls Erenbots un Artis Savins. Par labāko spēlētāju tika atzīts A. Abramovs, kura kontā arī trīs rezultatīvas piespēles.

Bija skaidrs, ka otrreiz tik viegla pastaiga nebūs, un tā arī bija. Ja pirmajā spēlē komandas kopā guva 12 vārtus, otrajā spēlē – tikai trīs, no kuriem divus mājnieki, svinot uzvaru 2:1. Pie tam uzvaras vārtus “Rubene” guva sešas sekundes pirms pamatlaika beigām, un cēsniekiem neatlika laiks, lai atspēlētos. Cēsu komandas labā vienīgos vārtus guva Emīls Dzalbs.

Treneris A. Malkavs atzīst, ka pirmā spēle laikam iemidzināja spēlētājus un otrajā spēlē pietrūka emocijas un koncentrēšanās, lai arī to novestu līdz uzvarai: “Iespējams, arī es taktiski visu nepaveicu, jo neko negribēju mainīt, salīdzinot ar pirmo spēli, un pretinieks spēja pielāgoties. Epizodē, kurā zaudējām izšķirošos vārtus, pretinieki nospēlēja līdz galam, mēs nedaudz atslābinājāmies un par to samaksājām ar zaudētiem vārtiem.

Mēs it kā rēķinājāmies, ka otrā spēle nebūs viegla, jo “Rubene” negribēja pieļaut divus zaudējumus savā laukumā. Aizsardzībā nospēlējām labi, kaut kā pietrūka uzbrukumā, varbūt netika pieņemti pareizi lēmumi, netika nospēlēts līdz galam, jo ar vieniem gūtajiem vārtiem tomēr ir par maz. Pirmajā spēlē spējām realizēt visus plānus, otrajā nebijām tik aktīvi, kā vajadzētu, un tas neizdevās.”

Šobrīd sērijā neizšķirts 1:1, un viss sāksies no gala. Nākamās divas spēles Cēsīs notiks sestdien un svētdien. Treneris norāda, ka jāizpilda mājasdarbs, lai būtu gatavi atkal pārsteigt pretiniekus. Spēlētājiem jāspēj sevi motivēt cīņai par visiem simts procentiem, tad viss izdosies.

“Šīs nedēļas nogales uzdevums – paņemt maksimumu, uzvarot abās spēlēs savā laukumā. Var teikt, tagad esam atguvuši sava laukuma priekšrocības. Ja uzvaram abās spēlēs, būs nepieciešama tikai viena uzvara, lai iekļūtu pusfinālā. Savas sienas tomēr palīdz, centīsimies izmantot šo iespēju,” saka A. Malkavs.

Jāpiebilst, ka tikai šajā sērijā ir neizšķirts, pārējās trijās komandas, kas atradās augstāk turnīra tabulā, spējušas izvirzīties vadībā 2:0. “Lielvārde” ir vadībā pret “Kuršiem” (spēļu rezultāti 9:2; 6:3), “Ulbroka/ FS Master” – pret “FK Rīga” (9:5; 10:8) un “Mogo – RTU/ Rockets” pret “FBK Valmiera/ ViA” (6:5; 4:2).