Ziņas

Sabiedrība

Pirmais ūdens upuris

Šajā svelmainajā vasarā ūdenstilpēm nākas turēt paaugstinātu peldētāju slodzi. Diemžēl ne visiem pelde beidzas laimīgi. Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē no ūdenstilpēm izcelti divi noslīkuši cilvēki, tai skaitā viens – Pārgaujas novada Ungura ezerā. Par notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess, kā tas tiek darīts katrā neskaidras nāves gadījumā, lai noskaidrotu bojāejas iemeslus. Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže norāda, ka vardarbība šajā gadījumā nav bijusi. Ekspertīzē noskaidros, vai noslīkušais bijis vai nav bijis alkohola reibumā, vai vainojams cits iemesls.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa informē, ka Cēsu pusē šis ir pirmais noslīkušais šogad, bet Vidzemē šajā peld­sezonā no 1.maija līdz vakardienai ūdeņos dzīvību zaudējuši desmit cilvēki. S. Vējiņa pieļauj, ka kopējais skaits varētu būt lielāks, jo ne vienmēr tiek izsaukti glābēji. Valstī kopumā ūdenstilpēs šogad bojā gājuši jau 68 cilvēki.

Vēl jāatzīmē, ka aizvadītajā svētdienā ugunsdzēsēji glābēji Pārgaujas novada Straupes pagastā izvilka kanālā iestigušu govi. Savukārt pirmdien darbs bija dzēsējiem Piebalgas pusē. Nācās doties gan uz Vec­piebal­gas novada Kaives pagastu, kur uz lauka dega siena vāli hektāra platībā, gan uz Jaunpiebalgas novadu, kur dega bišu māja astoņu kvadrātmetru platībā.