Ziņas

Sabiedrība

Pirmais brīvdabas trenažieris pilsētā

Alternatīva datorspēlēm. Pastariņa sākumskolas pagalmā uzstādīts pilsētā pirmais brīvdabas trenažieris. To iemēģināt aicināts katrs cēsnieks.Foto: Māris Buholcs

Cēsu pilsētas svētku laikā pilsētnieku rīcībā nonācis pirmais brīvdabas trenažieris. Tas uzstādīts Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas pagalmā.

Cēsu pašvaldībā ik gadu jau par tradīciju kļuvis projektu konkurss “Sabiedrība ar dvēseli”, dodot iespēju novada iedzīvotājiem saņemt līdzfinansējumu projektiem dzīves vides kvalitātes uzlabošanai. Šajā konkursā otro gadu piedalās arī Pastariņa sākumskolas vecāki, kuri šajā gadā rakstīja projektu, lai skolas pagalmā, kas pieejams ikvienam pilsētniekam, uzstādītu pirmo brīvdabas trenažieri.

Vecāku padomes pārstāvis Haralds Gailišs “Druvai” norāda, ka cēsniekiem ik gadu ir iespēja šajā konkursā izpausties ar dažādām idejām. Veiksmes gadījumā ir iespēja iegūt finansējumu ieceres īstenošanai.

“Jau 2014. gadā piedalījāmies šajā konkursā un ieguvām 700 eiro līdzfinansējumu sava projekta īstenošanai, Pastariņa sākumskolas pagalmā uzstādot oriģinālu, tikai mums “Raunas Lauktehnikā” radītu čūskveida solu un divas velonovietnes. Arī šogad izlēmām atsaukties pašvaldības aicinājumam un izveidojām projektu “Zaļie pastariņi cēsniekiem”, paredzot skolas pagalmā izveidot brīvdabas trenažieri. Projektu tik veiksmīgi aizstāvējām, ka ieguvām konkursa atbalstītāja Olympic Casinino Latvia galveno balvu – tūkstoš eiro,” stāsta H. Gailišs. Viņš norāda, ka, rakstot šo projektu, skolas vecāki un pedagogi paredzēja, ka trenažieri varēs izmantot ikviens cēsnieks – gan bērni, gan pieaugušie.

“Pastariņa sākumskolas pagalms sportiskām aktivitātēm ir brīvi pieejams ikvienam,” uzsver H. Gailišs. Viņš arī atgādina, ka brīvdabas trenažieris ir veselīga alternatīva sēdēšanai pie datoriem vai mobilajiem tālruņiem, turklāt tā ir aktīvas atpūtas iespēja gan bērniem, gan vecākiem, vairāk laika pavadot svaigā gaisā.

“Ceru, ka cēsnieki iemēģinās pirmo brīvdabas trenažieri. Tāpat ceru, ka mūsu stāsts nākamajos pašvaldības konkursos “Sabiedrība ar dvēseli” iedvesmos vēl vairāk cēsnieku. Esam pārliecināti, ka šis brīvdabas trenažieris Cēsīs būs kā pirmā bezdelīga. Ceram, ka nākotnē daudzviet pilsētā būs šādas brīvā laika pavadīšanas ierīces,” bilda H. Gailišs.