Ziņas

Sports

Pirmais aplis aizvadīts

Latvijas virslīgas čempionātā florbolā vīriešu komandām pēc pirmā apļa desmit spēlēm iestājusies trīs nedēļu pauze, kas saistīta ar Pasaules čempionātu. Tas decembra sākumā noritēs Čehijā.

Pēc pirmā apļa situācija turnīra tabulā ir samērā blīva, pirmās piecas komandas šķir tikai četri punkti. Vadībā ar 23 punktiem ir “Lielvārde/ FatPipe”, par diviem punktiem mazāk komandām “Rubene” un “Betsafe Oxdog Ulbroka”, vēl par diviem punktiem mazāk “Kurši/ Ekovalis” un “Pārgauja”. Jāatzīmē, ka pēdējā spēlē Stalbes komanda pārtrauca Lielvārdes komandas astoņu uzvaru sēriju, izbraukumā nosargājot uzvaru 8:7. Var atgādināt, ka “Lielvārde/ Fat Pipe” komandai ar “Pārgauju” ir īpaši rēķini, jo tieši stalbēnieši iepriekšējā sezonā neļāva iekļūt tik kārotajā pusfinālā. Sākums bija mājinieku zīmē, viņi panāca 3:0, taču tad “Pārgauja” atguvās, un spēles vidū jau neizšķirts 4:4. Otrajā periodā komanda divreiz spēja izvirzīties vadībā 5:4 un 6:5, tomēr otrā perioda izskaņā mājinieki panāca 6:6. Trešās trešdaļas sākumā Stalbes komanda atkal izvirzījās vadībā 7:6, bet pēc nepilnas minūtes atkal neizšķirts 7:7. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes, “Pār­gauja” atkal izvirzījās vadībā 8:7 un spēja šo pārsvaru nosargāt līdz spēles beigām. Divus vārtus Stalbes komandai guva Edgars Puriņš, pa vienam – Gvido Lau­ga, Miķelis Roops, Mārtiņš Ra­jeckis, Artūrs Jurševskis un Olafs Zvīnis, kura kontā uzvaras vārti.

Vēl jāpiemin, ka iepriekšējā spēles kārtā “Pārgauja” pēcspēles metienos spēja uzveikt Cēsu “Lekrings” komandu 6:5. Lai arī mača gaitā cēsnieki bija vadībā 4:1, pārsvaru neizdevās nostiprināt, pēdējās trešdaļas sākumā viņi jau bija zaudētājos 4:5, tad gan tika panākts izlīdzinājums, pamatlaiks noslēdzās 5:5. Papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienos Stalbes florbolisti realizēja četrus no pieciem, kamēr cēsnieki tikai divus, un rezultātā 6:5 “Pārgaujas” labā. Uzvarētāju komandas labā pamatlaikā trīs vārtus guva E. Puriņš, pa vienam Mārtiņš Zicmanis un O. Zvīnis, bet “Lekrings” rindās divi gūti vārti Jānim Melderim, viens – Tomam Rīsmanim, Jānim Rajeckim, Jorenam Malkavam.

Jāatzīst, ka Cēsu “Lekrings” šogad īsti nespēj iegūt savu spēli, desmit spēlēs gūtas tikai četras uzvaras, turnīra tabulā komanda ar 12 punktiem ieņem devīto vietu. Kā mazs mierinājums varbūt kalpo tas, ka pēc piecu zaudējumu sērijas pirmo apli izdevās beigt ar uzvaru 7:2 pret turnīra pastarīti “Ogres Vilki”, kuriem tā arī nav izdevies šosezon tikt pie punktiem. Cēsu komandas labā pa diviem vārtiem guva Pēteris Trekše un Artis Savins, pa vienam – J. Malkavs, Artūrs Ozols un Kevins Šmits.

Vēl jāmin, ka virslīgas čempi­onātā sievietēm “Lekrings” dāmas savā laukumā ar 7:8 zaudēja komandai “Ķekavas Bulldogs”. Lai arī pēdējā trešdaļā cēsnieces no 4:8 spēja panākt 7:8, spēli glābt neizdevās. Cēsu komandas labā trīs vārtus guva Liliāna Jakovic­ka, divus – Klinta Mārtiņjēkaba, pa vienam – Džeina Eglīte un Elīna Šarova.

Aizvadītās septiņās spēlēs Cēsu komandai tikai viena uzvara un sestā vieta turnīra tabulā.