Ziņas

Sports

Pirmā pieredze gūta

Mazo cīņas. Baltijas bērnu basketbola līgas U11 vecuma grupā mazie cēsnieki (tumšās formās) nespēja tikt galā ar Maskavas kluba “Gloria” vienaudžiem, piedzīvojot zaudējumu, taču pieredze gūta noderīga.Foto: Jānis Gabrāns

Gada sākums Cēsīs nepārprotami aizritējis basketbola zīmē: te notikuši četri starptautiski turnīri.

Gada sākumā – turnīrs bērniem “Cēsu kauss”, sekoja Maksibasketbola turnīrs “Cesis Cup 2020”. Mēnešu mijā Cēsu sporta zālēs notika Eiropas jaunatnes basketbola līgas sabraukuma turnīrs U15 vecuma grupā, bet aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsīs pulcējās Baltijas bērnu basketbola līgas 28 U11 grupas komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Balt­krievijas, Ukrainas un Krie­vijas.

Spēkus šajā turnīrā pārbaudīja arī Cēsu Sporta skolas jaunie basketbolisti, kurus trenē Reinis Rudzītis un Mārtiņš Mīlbergs. Turnīrs nebija viegls, sešās spēlēs piedzīvoti pieci zaudējumi, taču, kā saka sportisti, tieši zaudējumi ļauj redzēt savas spējas un kāpināt meistarību.
Pirmajā spēlē mājinieki tikās ar Madonas komandu, piedzīvojot zaudējumu 25:50. Cēsu komandas rindās rezultatīvākais bija Maikls Devenis, gūstot deviņus punktus.

Ļoti sīva cīņa bija ar Balt­krievijas komandu “Tsmoki”. Ja pirmajā ceturtdaļā laukumā bija līdzvērtīga cīņa, kas beidzās 8:7 cēsnieku labā, tālāk aizgāja kā pa amerikāņu kalniņiem. Otro ceturt­daļu uzvarēja viesi 16:6, trešajā pārliecinoši labāki bija mājinieki 17:2, un vēl dažas sekundes pirms pamatlaika beigām viņi bija vadībā 38:37. Taču tad cēsnieki pārkāpa noteikumus, un viesiem bija iespēja izraut uzvaru, bet precīzs bija tikai viens soda metiens, un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti. Sekoja trīs minūšu pagarinājums, kurā pārāki izrādījās Baltkrievijas jaunie basketbolisti, svinot uzvaru 42:39. Cēsu komandas rindās Rūdolfs Lūkins guva 11 punktus, bet pa desmit punktiem Ričarda Tērauda un M. Deveņa kontā.

Samērā bezcerīga bija spēle pret Krievijas klubu “Gloria II”. Jau pēc pirmās ceturtdaļas 21:4 viņu labā, arī turpinājumā neizdevās atrast “ieročus” pret augumā pārākajiem pretiniekiem. Nevienā no ceturtdaļām mājiniekiem neizdevās gūt vairāk par desmit punktiem, turklāt trešajā ceturtdaļā vispār nācās palikt “sausā”, un rezultātā zaudējums 17:61. Cēsu komandā deviņus punktus guva R. Lūkins.

Pēc līdzīga scenārija risinājās arī spēle pret “Gloria” komandu, kur pēc puslaika tablo rādīja 30:0 viesu labā, bet visa spēle noslēdzās 71:11. R.Lūkins guva sešus punktus.

Sevi un līdzjutējus izdevās iepriecināt nākamajā spēlē pret Krievijas komandu “Admiraltey­skaja 2”. Pirms pēdējās ceturtdaļas cēsnieki bija vadībā tikai ar viena punkta pārsvaru 37:36, taču pēdējās astoņās minūtēs viņi guva 19 punktus, pretiniekam ļaujot iemest tikai divus, un spēle beidzās 56:38 mājinieku labā. Rezulta­tīvākais ar 23 punktiem bija M. Devenis, bet R. Tērauda kontā desmit punkti.

Noslēdzošā spēle bija pret šī Krievijas kluba galveno komandu “Admiralteyskaja”, un sekoja bezierunu zaudējums 77:9. M. Devenis guva četrus punktus.