Ziņas

Sabiedrība

Pirmā fotogrāfiju personālizstāde

Aicina skatīties. Andris Vētra no sava bagātīgā krājuma rūpīgi atlasītās fotogrāfijas vienu aiz otras izvieto izstādē, lai ar savu darbu iepriecinātu skaistu dabas skatu cienītājus.Foto: Māris Buholcs

Cēsnieks Andris Vētra kā māksliniecisku fotogrāfiju ar iespaidīgi uzņemtiem dabas skatiem autors kļuvis plašāk pazīstams, pateicoties sociālajiem tīkliem.

Andris aktīvi fotogrāfē un tikpat aktīvi dalās ar iespaidīgākajiem foto mirkļiem. Viņš, ievietojot tos internetā, izraisa sociālo tīklu apmeklētāju vēlmi nospiest ikonu ar vērtējumu “Patīk”, rosinot ieskatīties arī citus. Andris Vētra mākslinieciskus attēlus izmanto arī draugu sveikšanai jubilejās. Fotogrāfa redzējums un padarītais darbs, veidojot foto arhīvu, daloties ar labāko no tā, sagādājis prieku ne vienam vien.

Tagad Andris saka: “Līdz šim man nebija vēlmes sarīkot fotoizstādi, bet tagad tā radās, tāpēc aktīvi strādāju pie izveides.” Sestdien Andra pirmā personālizstāde ar moto “Rudens” vienos dienā tiks atvērta literātu biedrības “Harmonija” telpās.

“Bildes par šo gadalaiku būs ļoti dažādas – no tikko pienākuša rudens līdz rudenim visā košumā. Pēc tam arī mirkļi ar sarmu, pašās beigās nobirušas lapas uz sliekšņa. Viss būs salikts secībā. Lielākā daļa manu fotogrāfiju ir tapušas Cēsīs un ap pilsētu, tikai viena bilde būs ar Igaunijas ūdenskritumiem,” izstādes iekārtošanas dienā stāsta autors un piebilst, ka teju visu laiku ārpus mājas ir ar fotoaparātu. “Bieži dodos fotografēt, braucot ar riteni. Vakar no rīta braucu un fotografēju sarmu. Viena no vakardienas bildēm arī būs izstādē. Tajā redzami latvāņi sarmā un krāsainas lapas fonā. Izstādei izraudzījos dabas tuvplānus un tālplānus. Visbiežāk cenšos iemūžināt kadrus, kas nav tradicionāli. Protams, man ir arī skaisti Gaujas skati, uzņemti no tilta pār upi, bet tādi ir daudziem, tāpēc izstādē tos neiekļaušu.”

Andris no rīta dodas ārpus mājās tik agri, lai brīdī, kad saule lēks, viņš jau būtu konkrētā vietā un dabas ainavu uzņemtu ar fotoaparātu. “Agri no rītiem pasaule caur saules stariem ir vēl krāsaināka. Ir tik skaistas sajūtas! Ir smaržas, vasarā arī putnu dziesmas. Skatoties dabā caur sauli, liekas, ka mirdz dimantiņi. Fotografēt skaistā vidē ir ļoti veldzējoši dvēselei. Tie man ir lielākie svētki,” teic Andris Vētra. Viņš saskaitījis, ka sociālajos tīklos līdz šim ievietojis 500 līdz 600 bilžu. Cēsu fotogrāfa veikumu regulāri izmanto arī žurnāls “Zintnieks”. Jaunākajā numurā uz abiem vākiem ir Andra bildes, un viņš par to saka: “Sadarbība ar žurnālu ir papildu dzinējspēks. Lai būtu, ko nosūtīt, ir jābraukā, aktīvi jāfotografē.”