Ziņas

Sabiedrība

Pilsētas svētkos Valmieras muzejs rīkos bilžu un tērpu izrādi “Pils mistērijas”

Aktīvi iesaistoties Valmieras pilsētas svētkos “Valmiera virmo!”, Valmieras muzejs rīkos bilžu un tērpu izrādi “Pils mistērijas” un tradicionālo svētku tirdziņu ar pasākumu “Svētki pilī”, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldības pārstāve Justīne Deičmane.

Bilžu un tērpu izrādi “Pils mistērijas” muzejs skatītājiem piedāvās ceturtdien, 6.augustā, plkst.23. Tas būs stāsts par gadsimtu elpu, kas no Eiropas un pasaules atnesa izmaiņas valmieriešu apģērbā un dzīvē. Jo stāsts par tērpu ir arī stāsts par ceļojumiem, sociālo statusu, manierēm, mūziku, dejām, kosmētiku un sadzīvi, skaidro Deičmane.

Valmieras pilsētas svētkiem muzejs izveidojis stāstu par Valmieras pili, par cilvēkiem, kuri dzīvojuši pilsētā. Cilvēku dzīve laiku griežos tiks parādīta ar vēsturisko tērpu palīdzību. “Pils mistērijas” stāstīs par cilvēku ģērbšanās paradumiem no 9. līdz 20.gadsimtam.

Piektdien, 7.augustā, muzejs bez maksas piedāvās aplūkot trīs izstādes Izstāžu namā un apmeklēt ekspozīciju Vecajā aptiekā un Maršnera namā. Valmieras muzejam būs mainīts darba laiks, līdz ar to 7.augustā apmeklētājiem tas būs atvērts no plkst.13 līdz 20.

Sestdien, 8.augustā, no plkst.9 līdz 16 muzejnieki rīkos tradicionālo amatnieku gadatirgu, kurā pulcēsies amatu meistari un mājražotāji no Vidzemes un citiem Latvijas novadiem. Savukārt pils teritorijā darbosies laukums “Svētki pilī”.

Svētki viduslaiku pilī nozīmēja tirgošanos, mūziku, atrakcijas un spēles, greznus tērpus un pieņemšanu pie pils saimniekiem. Arī Valmieras “pils svētkos” laukumā būs iespējams tirgoties, piedalīties veiklības demonstrējumos, pielaikot vēsturiskos tērpus un tajos fotografēties. Zīlnieces zīlēs, bet āksts jokosies. Ģimenēm tiks piedāvāts spēlēt mūsdienās zināmas spēles, kas nāk no viduslaikiem. Visu tirgus laiku Izstāžu nama cokolstāvā darbosies izstāde “Lelles, lellītes. Spēles, spēlītes.”, būs iespēja baudīt atspirdzinājumus, degustēt, kā arī pašiem izmēģināt roku dažādās darbnīcās. Laukumā darbosies piparkūku glazēšanas darbnīca, tējas paviljons, sviestmaižu darbnīca, mandalu darbnīca, viduslaiku kosmētikas salons mazām princesēm, kā arī vārīsies “karaļa zupa”. Savus labumus piedāvās arī beķeri, miesnieki, siernieki, kalēji, audēji, kocinieki un podnieki. Savukārt no plkst.12 līdz 13 būs iespēja doties audiencē pie pilskunga un pilskundzes.