Ziņas

Sabiedrība

Pilsētas svētki sākas

Foto: Indars Krieviņš

Šodien sākas Cēsu pilsētas svētki. Īpašs šovakar cēsniekiem būs bezmaksas brīvdabas kinoseanss Pils parkā. Rādīs filmu “Paradīze 89”, kas tapusi Cēsīs un apkaimē. Tajā masu skatos filmējušies daudzi cēsnieki, un filma vēsta par Baltijas ceļu, kas 1989. gadā veda arī cauri Cēsīm.

Svētki ilgs trīs dienas, tiem izraudzīta devīze “Svinam ar draugiem!”. Cēsu Kultūras centra direktore Laura Barinska norāda, ka visas svētku zonas pakārtotas tieši tai: “Katrā norises vietā uzstāsies draugi no ārvalstīm, piemēram, Pils dārzā saimniekos Hanzas savienības pilsētu amatu meistari un tirgotāji.”

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atzīst, ka šogad pilsētas svētkiem ir lielāka konkurence, jo Latvijā notiek ļoti daudz pasākumu: “Taču iepriekšējos gados svētku latiņu esam pacēluši augstu, to zina arī apmeklētāji, un mums tā jānotur arī šogad!”

Visplašākais piedāvājums galvenajā svētku dienā – sestdienā. L. Barniska norāda, ka domāts par visiem vecumiem un interesēm. Maija parkā, bērnu zonā, ar cirka izrādi viesosies draugi no Igaunijas. Īpaši pārdomāta programma būs Pils laukumā, kur visu dienu demonstrēs Cēsu modes un tērpu dizaineru darbus, skanēs muzikāli sveicieni. Vecpilsēta būs tirgotāju un amatnieku pārziņā. Būs vēl citi pasākumi, piemēram, starptautiskais pārbūvēto motociklu šovs. Šogad lielākais bezmaksas mūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kas risināsies piektdien un sestdien, atgriezies tā sauktajā Smilšu laukumā.
Svētku kulminācija būs cēsnieku gājiens lukturu gaismā. Gājiena dalībnieki dosies uz Pils parku, kur notiks balvas “Cēsnieks 2018” pasniegšana un būs svētku salūts.

Svētdien valdīs sportiskās aktivitātes. Pirtsupītes graviņā notiks sacensības “Zelta mopēds”, Vienības laukumā norisināsies “Ghetto Games” spēles, kā arī citas sportiskās aktivitātes, kur savas prasmes varēs pārbaudīt ikviens Cēsu pilsētas svētku apmeklētājs.