Ziņas

Sabiedrība

Pilsētā šaudās ar gāzes pistoli

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes izplatītā informācija vēsta, ka trešdien, 29.augustā, saņemta informācija par jauniešiem, kas Cēsīs pa atvērtas automašīnas “BMW” logu gaisā raida šāvienus ar gāzes pistoli. Reaģējot uz informāciju, Valsts policijas darbinieki apturēja minēto transporta līdzekli, vainīgajam par notikušo noformēts administratīvais protokols. Pārbaudot autovadītāju, alkohola reibums netika konstatēts.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže norāda, ka veikta arī gāzes ieroča konfiskācija: “Vainīgais ir vietējais, Cēsu, jaunietis, kuram acīmredzot gribējās parādīt draugiem, kā šauj gāzes ierocis. Laikam aizmirsās, ka pilsēta nav tā vieta, kur šādi izrādīties.”

Tajā pašā dienā Cēsīs saņemta informācija, ka pie kāda tirdzniecības centra atrodas nepilngadīgs, 2002.gadā dzimis, jaunietis, turot rokā gāzes pistoli. Po­licijas darbinieki pistoli konfiscēja un nepilngadīgo nogādāja pie vecākiem. Notiek apstākļu noskaidrošana, kā ierocis atradās pie nepilngadīgā, bet šajā situ­ācijā atbildība jāuzņemas viņa vecākiem.

A. Pāže norāda, ka ik pa laikam tiek saņemta informācija par šaudīšanos ar gāzes ieročiem, arī sabiedriskās vietās: “Manuprāt, vaina tajā, ka pārāk viegli var tikt pie gāzes ieročiem. Pietiek būt pilngadīgai personai, lai veikalā, nopērkot ieroci, to uz vietas varētu arī piereģistrēt. Netiek pārbaudīta pircēja personība, sodāmība. Protams, ir noteikumi, kas regulē ieroča lietošanu, bet cilvēki nevēlas tos ievērot.”