Ziņas

Sports

Pilns medaļu komplekts

Medaļnieki. Latvijas čempionātā brīvajā cīņā kluba “Ferrum” jaunie cīkstoņi izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Esterei Sudrabai čempiones tituls un zelta medaļa, Ralfam Lūkinam (no labās) – sudrabs, bet Raineram Lūkinam – bronza. Foto: No albuma

Pieci Cēsu cīņas sporta kluba “Ferrum” audzēkņi – Estere Sud­raba, Rainers Lūkins, Ralfs Lū­kins, Jurģis Zommers un Edgars Rumba – piedalījās 2018.gada Latvijas meistarsacīkstēs jauniešiem brīvajā cīņā, kas notika Jelgavas novada Staļģenē. Jaunie cēsnieki izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Sacensībās piedalījās 239 dalībnieki no visas Latvijas.

Vislabāk veicās Esterei Sud­rabai, kura kļuva par valsts čempioni svaru kategorijā līdz 66 kg. Kā norāda treneris Jānis Ruicis, jaunā cīkstone, tikusi galā ar lielo satraukumu, izdarīja sekmīgu metienu, kas atnesa viņai četrus punktus, bet pēc tam viņai izdevās noturēt pretinieci uz lāpstiņām un izcīnīt zelta medaļu.

Pie sudraba medaļas tika Ralfs Lūkins, kurš startēja svaru kategorijā līdz 62 kg, kur bija jaunākais dalībnieks.
“Ralfs aizvadīja labas sacensības, līdz pat finālcīņai uzvarot visus savus pretiniekus ar redzamu pārsvaru, kas nodrošināja vietu finālā. Cīņa par čempiona titulu ar gados vecāko pretinieku izvērtās smaga un Ralfam diemžēl nelabvēlīga. Lai gan viņš nepadevās un turpināja cīnīties, tomēr šoreiz neizdevās lauzt cīņas gaitu un rezultātā nācās atzīt pretinieka pārākumu un samierināties ar sudraba medaļu,” stāsta treneris.

Čempionāta bronzas medaļa Raineram Lūkinam svaru kategorijā līdz 52 kg, kurā viņš bija viens no favorītiem. Viņš sacensības sāka pārliecinoši, visus pretiniekus uzvarot priekšlaicīgi. Taču dažkārt savas korekcijas ienes arī izloze, kas šoreiz Raineram bija nelabvēlīga. Jau ceturtdaļfinālā tikās abi kategorijas spēcīgākie pretinieki – Rainers un cīkstonis no Jelgavas kluba. Bija skaidrs, ka viens sacensības par zeltu neturpinās, un šoreiz tas izrādījās Rainers. Cīņā par 3.vietu viņš gan apliecināja savu varējumu, savu pretinieku noliekot uz lāpstiņām un izcīnot uzvaru. Taču ir jautājums, vai bronzas medaļa bija tā, uz kuru Rainers cerēja?

Abi pārējie kluba jaunie cīkstoņi šoreiz ārpus labāko trijnieka. Jurģis Zommers startēja svaru kategorijā līdz 47 kg. Priekš­sacīkstēs pārspējot pretiniekus, iekļuva pusfinālā, kur viņam pretī stājās šī brīža spēcīgākais šīs svaru kategorijas cīkstonis no Rīgas kluba. Viņu pārspēt cēsniekam neizdevās, pēc tam Jurģim bija iespēja pacīnīties par 3.vietu, tomēr lielā atbildība radīja uztraukumu, un rezultātā 5.vieta. Ed­gars Rumba startēja svaru kategorijā līdz 57 kg, viņam neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā, un čempionāts noslēgts 9.vietā.

“Atskatoties uz aizvadītajām sacensībām, var uzteikt kluba cīkstoņu veikumu. Šobrīd atliek strādāt un gatavoties nākošā gada kadetu un jauniešu meistarsacīkstēm brīvajā cīņā, startējot sacensībās un iespēju robežās piedaloties treniņnometnēs,” piebilst sporta kluba vadītāja Evija Lūkina.