Ziņas

Sabiedrība

Pilī pie Valsts prezidenta

Svinīgajā sarīkojumā. Valsts prezidents Egils Levits un viņa dzīvesbiedre Andra Levite kopā ar veselaviešu ģimeni – Jāni un Aiju, bērniem Jāni, Eduardu un Ernestu.Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Veselaviešu Aijas un Jāņa Kazerovsku ģimene ir viena no 18 Latvijas ģimenēm, kas bija uzaicinātas uz svinīgu Ziemassvētku pasākumu Rīgas pilī, ko rīkoja Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti.

“Ir jauki redzēt tik daudz bērnu kopā ar saviem vecākiem. Tas vienmēr ir iedvesmojoši. Ģimene ar bērniem apliecina dzīvības nepārtrauktību un turpinātību. Katra ģimene ir viens posms ne tikai dzimtā, bet arī paaudzē un visā tautā. Ikdiena ģimenei, kurā ir vairāki bērni, nav viegla un vienkārša. To zinu pats no savas pieredzes, jo esmu uzaudzis daudzbērnu ģimenē,” uzrunājot ģimenes, sacīja Valsts prezidents.

Kazerovski atzīst, ka uzaicinājums uz Rīgas pili bija liels pārsteigums. “Mēs taču neko tādu nedarām, lai būtu nopelnījuši tur būt – bija pirmās domas. Un arī gandarījums, ka novadnieki ir novērtējuši to, ko darām, ka, lai arī dažbrīd grūti, tiekam ar visu galā,” “Druvai” pastāstīja Aija Ka­zerovska.

Ģimeni svinīgajam pasākumam ieteica Priekuļu novada pašvaldība. “Aijai un Jānim ģimene vērtību skalā ir pašā augšā. Vienkārši, sirsnīgi, atsaucīgi, patiesi. Viņi prot tikt galā grūtos brīžos un iet tālāk,” saka novada vadītāja Elīna Stapulone.

Aija un Jānis audzina trīs bērnus – deviņgadīgo Eduardu, četrgadīgo Ernestu un divgadnieku Jāni. Ernests, kurš sevi sauc par vidusbrāli, ģimenē ir no septiņu mēnešu vecuma. Vecāki cenšas darīt neiespējamo, lai dēlam palīdzētu, lai stiprinātu viņa veselību. “Ernests ir gudrs puika, attīstās. Viņam ir liels gribasspēks, un mēs varam mācīties no dēla apņēmību un pacietību. Ernestam vajag lielāku uzmanību, viņam jādod vairāk, lai būtu kā vienaudži. Viņš un Jānis vienmēr ir kopā. Ja jaunākais raud, Ernests samīļo vai atnes kabataslakatiņu. Nezinu, kā viņš sapratis, cik liela nozīme ir ģimenei, būt visiem kopā, kaut ko darīt, rūpēties. Viņam vajag mīlestību un mūsu pacietību,” atklāj Aija un uzsver, ka visu stiprais balsts un padomdevējs ir vīrs Jānis. Ernests pēc garas formalitāšu nokārtošanas ir Aijas un Jāņa trešais, kaut vidējais, dēls.

Jaunākajiem dēliem koncerts un atrašanās tik lielā zālē bija pirmoreiz mūžā. “Arī mazais Jānis mierīgi sēdēja un klausījās,” pasmaida mamma un atzīst, ka bērni nespēj novērtēt notikumu. Kad izaugs lieli, redzēs fotogrāfijas ar valsts prezidentu un viņa kundzi, sapratīs. Puikām paspiest roku prezidentam bijis tas pats, kas sasveicināties ar tēva draugiem. “Paši bijām samulsuši, bet prezidenta un kundzes vienkāršība atbrīvoja saspringumu,” bilst Aija.

Aija atklāj, ka pēc oficiālās daļas bijis brīdis parunāties ar citām ģimenēm. “Visi vienkārši, sirsnīgi cilvēki. Brīdi šķita, ka laiks apstājies,” pārdomās dalās veselaviete.

Aija kopā ar puikām dāvanai bija sagatavojuši rotājumu, ko iekārs pils Ziemassvētku eglītē – trīs kamoli no kārklu mizām un bērzu tāsīm ar sniegpārslām. Aijai un puikām ļoti patīk darboties ar dabas materiāliem, pavadīt laiku mežā, pļavā. Bērni pazīst augus, kokus, zina, kāda zālīte jāliek, lai nebūtu zilums.

Jānis ir pazīstams pirtnieks. Ģimene “Mindaugās” veido savu saimniecību. Dabas riti, dzīve lauku sētā bērniem dzīvei dod pamatu un māca vērtības.

“Iespēja saņemt apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu un vecāku pabalstu līdz bērna pusotra gada vecumam ir augsti vērtējama, jo tā nebūt nav visur (mēs faktiski Eiropā esam priekšgalā). Tāpat ne visur Eiropā bērnam mūsdienās ir iespēja dzīvot zaļā zemē, kur ir labs gaiss, tīrs ūdens un saikne ar dabu. Savi plusi mums jāapzinās un vienlaikus jādomā, kā šos plusus padarīt vēl lielākus,” sacīja Valsts prezidents un atgādināja: “Noteicošais ikvienā ģimenē ir cieņpilnas attiecības, mīlestība un siltums. Ģimenē iemācās cits citu atbalstīt un par citu pastāvēt. Laba gaisotne, labvēlīgums ietekmē un veido jauno cilvēku, un dod drošības sajūtu tālākajai dzīvei.”

Pēc svinīgā sarīkojuma Valsts prezidents, viņa kundze un 18 ģimenes no visas Latvijas iededza Ziemassvētku svētku egli Rīgas pils pagalmā.