Ziņas

Sports

Pieviļ šaušana stāvus

Pēc neliela gadu mijas pārtraukuma aizvadītās nedēļas nogalē Oberhofā (Vācija) turpinājās Pasaules kausa posms biatlonā.

No mūsu puses uz starta stājās tikai Baiba Bendika, kurai šis bija īpaši piepildīts posms – trijās dienās četri starti.

Posms Oberhofā sākās ar sacensībām sprintā, kurā Baiba, katrā šautuvē pieļaujot pa vienai kļūdai, bet parādot ļoti labu ātrumu distancē, finišēja 21.vietā. Jāatzīmē, ka kopumā distancē viņa uzrādīja desmito ātrāko slēpošanas laiku, bet pēdējā aplī bija pat piektā ātrākā.

Tik labi sākto neizdevās turpināt iedzīšanā. Pirmās divas šau­šanas B. Bendika veica precīzi, pakāpjoties uz 14.vietu, diemžēl trešajā un ceturtajā šautuvē kopā nopelnīja piecus soda apļus, kas atmeta daudzas vietas atpakaļ, un rezultātā viņa finišēja 27. vietā.

Pēdējā sacensību dienā B. Bendika uz starta stājās divas reizes, vispirms jauktajā stafetē, bet dažas stundas vēlāk – jauktajā pāru stafetē.

Pirmais starts izdevās lielisks, raits solis distancē un precīza šaušana, izmantota tikai viena rezerves patrona, kas ļāva savu posmu noslēgt sestajā vietā. Bet Latvijas biatlonā pēdējos gados jau ierasts, ka labam sākumam reti ir sekmīgs turpinājums. Tā arī šoreiz, un, lai gan distancē paspēja doties pēdējais dalībnieks Roberts Slotiņš, pēc pirmās šaušanas viņš tika apdzīts par apli, un jauktā stafete Latvijai beidzās 19.vietā.

Jauktajā pāru stafetē Latviju pārstāvēja Aleksandrs Patrijuks un B. Bendika. Ja pirmajā šautuvē Baiba tika galā ar mērķiem, izmantojot divas rezerves patronas, pamatīgas problēmas radās, šaujot stāvus, kad neaizvērti palika divi mērķi, un pēc pirmā posma Latvijai 22.vieta. No soda apļa neizdevās izvairīties arī A. Patrijukam, kas neļāva vērtējumā pacelties augstāk. Lai arī savā otrajā etapā Baiba iztika bez soda apļiem, izdevās pakāpties vien par dažām vietām, taču pēdējā etapā Aleksandram vēl viens soda aplis, un finišā 18.vieta. Latvijas komanda gan izvairījās no apdzīšanas par apli, kas neizdevās aiz Latvijas esošajai Somijai un vēl sešām citām izlasēm.

Baiba, vērtējot savu sniegumu, atzīst, ka joprojām nevar atrast līdz galam stabilu pozīciju stāvus.