Ziņas

Sports

Pietrūka pavisam nedaudz

Jaunā maiņa. Jaunākajās vecuma grupās labākās no Cēsu Sporta skolas bija Elza Bleidele (no kreisās), Marta Upmale, Kitija Rozenova, Signe Miķelsone. Foto: no albuma

Šķiet nedaudz neparasti vasaras vidū runāt par slēpošanas sezonas noslēgumu, bet atbilstoši Starptautiskās slēpošanas federācijas praksei slēpošanas sezona sākas 1.jūlijā un beidzas 30.jūnijā. Latvijā jau daudzus gadus maija beigās notiek Slēpošanas savienības rīkotais sezonas noslēguma pasākums, kurā tiek sveikti labākie savās vecuma grupās distanču slēpošanā un kalnu slēpošanā, ka arī apbalvotas rangā labākās sporta skolas un klubi.

Distanču slēpošanā pēdējos gados sīva cīņa par uzvaru kopvērtējumā notiek starp Cēsu un Madonas sporta skolām. Piecus gadus pēc kārtas uzvaras laurus plūca Cēsu Sporta skola, šogad titulu noturēt neizdevās, un pirmajā vietā Madonas BJSS. Viņi sezonas gaitā savāca 7088 punktus, Cēsu Sporta skolai šoreiz 6835 punkti. Par abu skolu pārsvaru vislabāk liecina tas, ka trešajā vietā esošā sporta skola “Arkādija” nopelnīja 3954 punktus.
Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule atzīst konkurentu uzvaru, norādot, ka ne jau cēsnieki kļuvuši vājāki, bet gan to, ka madonieši kļuvuši spēcīgāki: “Varēja redzēt, ka viņi bija īpaši piestrādājuši, lai visās grupās gūtu ieskaites, lai varētu paņemt maksimālo iespējamo katros mačos. Nemeklēju attaisnojumu, bet bija vairāki objektīvi iemesli, kas mums neļāva parādīt visu, uz ko esam spējīgi. Sezonas vidū notika treneru maiņa, darbā nācās iesaistīties Dacei Ķipēnai, bet, kamēr iepazīst bērnus, visu sistēmu, pagāja laiks. Dažu no sportistiem, kas varētu iedot vajadzīgos punktus, no ierindas izsita slimības, un tā pa nieciņam vien tas viss sasummējās.”

Trenere norāda arī uz kādu pozitīvu bilanci, proti, Cēsu Sporta skolas audzēkņi bijuši pārliecinoši labākie stafetēs, kas parāda komandas spēku. Zaudēts individuālajās distancēs atsevišķās vecuma grupās, īpaši jaunākajās.

“Tajās parasti dalībnieku daudz, apmēram 50, un kaut arī bērns izcīna, piemēram, astoto vietu, kas tādā konkurencē ir labs sasniegums, punktu ziņā tiek iegūts maz. Bet šādā sīvā cīņā par kopvērtējumu katrs punkts svarīgs. Taču mūsu mērķis tāds, ka jaunākajās grupās galvenais uzsvars tiek likts uz bērnu vispārējo fizisko sagatavotību, neforsējot uz rezultāta iegūšanu tieši distancēs. Ieliekam pamatus, lai pēc gadiem viņi varētu parādīt iespējami labāku sniegumu,” norāda I. Cekule.

Madonā slēpošanai tiek pievērsta ļoti liela uzmanība, tas viņiem ir prioritārs sporta veids. Ir arī liels pašvaldības atbalsts, bērniem tiek dota iespēja doties uz nometnēm Otepē (Igaunija), sezonas sākumā uz pirmo sniegu Zviedrijā, tiek gaidīts arī rezultāts, kas arī sasniegts.

Sava ietekme bijusi arī tam, ka divi Latvijas čempionāta posmi notika Madonā, jo tur tika pārcelts arī Vietalvā paredzētais, jo tur nebija sniega.

“Mājas trasei tomēr ir savas priekšrocības, īpaši jaunākajiem dalībniekiem, kuriem labi zināmi kāpumi, nobraucieni. Savā trasē var īpaši izstrādāt dažādas nianses, kas palīdz gūt labākus panākumus. Patiesībā nav pamata žēloties, jo esam otri labākie, bet tomēr otrā vieta pēc tik daudzām pirmajām ir kritums. Tomēr ir jāatzīst, ka pretinieki šogad bija nedaudz labāki,” saka trenere.

Sezonā kopumā medaļas bijušas gandrīz visās grupās, arī sezonas noslēguma rangā Cēsu Sporta skolas audzēkņi ir gan labāko trijniekā, gan sešniekā, jo apbalvoti tika seši labākie. Trenere atzīmē Vinetas Pētersones un Alvja Šķēpa sniegumu, kuri sevi atzīstami apliecinājuši ne tikai savās vecuma grupās, bet arī elitē, iekļūstot labāko sešniekā.

Individuālajā rangā labāko sešniekā iekļuvuši: VE grupā 6.vietā – Alvis Šķēps; V20 grupā 6. – Kristiāns Deičs; V18 grupā 2. – Alvis Šķēps, 3. – Dzintars Daļeckis, 4. – Kārlis Liepiņš; V16 grupā 1. – Reinis Upens; V14 grupā 5. – Arvis Jekimovs, 6. – Roberts Rutkovskis; SE grupā 1. – Inga Dauškāne (SBK Cēsis), 3. – Inga Paškovska, 5. – Vineta Pētersone; S18 grupā 1. – Vineta Pētersone, 4. – Madara Zaķe, 5. – Ilona Upena; S16 grupā 4. – Rebeka Raiska; S14 grupā 4. – Signe Miķelsone, 6. – Kitija Rozenova; S12 grupā 4. – Marta Upmale, 6. – Elza Bleidele.

Trenere sakas paldies visiem bērniem, kuri aizstāvējuši sporta skolas godu, paldies viņu vecākiem un pašvaldībām par sniegto atbalstu. I. Cekule atzīmē arī kvalitatīvās distances ziemas sezonā Priekuļu kompleksā, kur katru dienu tikusi ievilkta klasikas špūre, kas ļāvis labi sagatavoties tieši šim elementam, un tas izpaudies rezultātos.

* SAVĒJIE. Trenere Ilze Cekule (centrā) ar saviem audzēkņiem Alvi Šķēpu (no kreisās), Kārli Liepiņu, Ilonu Upenu un Reini Upenu. Foto: NO ALBUMA

* SAVĒJIE. Trenere Ilze Cekule (centrā) ar saviem audzēkņiem Alvi Šķēpu (no kreisās), Kārli Liepiņu, Ilonu Upenu un Reini Upenu. Foto: NO ALBUMA

Vasaras treniņi visās vecuma grupās jau rit pilnā sparā gan Priekuļos, gan Cēsīs, tiem pievienojas arī pavisam jauni dalībnieki. Pēc mēneša sāksies vasaras sacensību sezona. Latvijas čempionātā rollerslēpošanā ieplānoti četri posmi, trīs no tiem kā FIS sacensības. Pirmais posms 24.-25.jūlijā Priekuļos, otrais – augustā Madonā, kas notiks vienlaikus ar Pasaules kausa posmu. Trešais posms Siguldā, bet pēdējais – Daugavpilī, kur sportistiem piedāvāta jauna disciplīna – komandas brauciens. Šogad būs atklātais Latvijas čempionāts, kas vairos konkurenci.

Trenere informē, ka no 1.jūlija distanču un kalnu slēpotājiem sākas kvalifikācijas periods Olimpiskajām spēlēm Korejā, un noslēgsies 2018.gada 20.janvārī. Šajā laikā sportisti var krāt punktus gan ziemas, gan vasaras sacensībās, kam ir FIS statuss, noslēgumā tiks ņemti vērā pieci labākie rezultāti.

Var piebilst, ka biatlona sezonas noslēguma pasākums paredzēts 9.jūlijā Priekuļos.