Ziņas

Sabiedrība

Piešķirs finansējumu Līgatnes dabas taku dzīvnieku barības virtuvei

Valdība šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lūgumu piešķirt 203 654 eiro Līgatnes dabas taku dzīvnieku barības virtuves projektam. Jaunu virtuvi nepieciešams izveidot nodegušās vietā.

Līdzekļi nepieciešami dzīvnieku barības virtuves projektēšanai, būvniecībai un aprīkojumam, kā arī steidzami nepieciešamajam aprīkojumam, lai nodrošinātu dzīvnieku barošanu un kompleksa darbību un strāvas stipruma palielinājumu.

Kā skaidro VARAM, dzīvnieku barības virtuve, saimniecības ēka ar darbnīcām un dzīvnieku nožogojumu elektriskie gani lāčiem un lūšiem atrodas elektrolīnijas galā. Līdzšinējais strāvas stiprums bija nepietiekams, lai visās ēkās vienlaicīgi varētu izmantot elektriskās iekārtas un elektroinstrumentus. Lai izbūvētu jaunu sanitārām un veterinārām prasībām atbilstošu saimniecības ēku – dzīvnieku barības virtuvi – un nodrošinātu visa kompleksa darbību, nepieciešams strāvas stipruma palielinājums uz 20 kilovatiem.

No kopējās prasītās summas 10 675 eiro nepieciešami nekavējoties, lai varētu nodrošināt konteinera nomu, kuru paredzēts aprīkot ar saldētavām un ledusskapi, nerūsējošā metāla galdu un vannu, sertificētiem svariem un silto ūdeni dzīvnieku barības sagatavošanai. Steidzami nepieciešami arī rezerves akumulatori dzīvnieku voljeru elektrisko ganu darbībai un instrumenti Līgatnes dabas taku darbības nodrošināšanai.

Vēl 98 815 eiro vajadzīgi jaunas saimniecības ēkas – dzīvnieku barības virtuves – projektēšanai un būvniecībai, 24 590 eiro – saimniecības ēkas – dzīvnieku barības virtuves aprīkojumam un inventāram, bet 69 574 eiro ir nepieciešami pienākošās strāvas stipruma palielināšanai un pieslēgumam, iekļaujot projektēšanas izmaksas.

Pieprasītais finansējums tiks apgūts aptuveni sešu līdz astoņu mēnešu laikā.

Līdz šim Līgatnes dabas takās dzīvnieku barošanas nodrošināšanai bija atsevišķa ēka, kurā notika barības sagatavošana un uzglabāšana, kā arī tika glabāti instrumenti un darbarīki. Taču šā gada martā šajā ēkā izcēlās ugunsgrēks un tā pilnībā nodega, iznīcinot gan dzīvnieku barību, gan tās uzglabāšanai izmantojamos profesionālos ledusskapjus un saldētavas, nerūsējošā tērauda galdus un elektroniskos svarus. Sadega arī dažādi instrumenti, darbarīki, dzīvnieku ķeršanas un pārvietošanas inventārs, kā arī rezerves akumulatori elektrisko ganu darbības nodrošināšanai elektrības pārrāvuma gadījumā. Pie ēkas atradās arī elektrības sadales skapis ar skaitītāju, kas arī tika iznīcināts ugunsgrēkā, tādējādi bez elektroapgādes atstājot Līgatnes dabas taku otru saimniecības ēku ar darbnīcām un dabas izglītības centru “Pauguri”.

Finansējums tiks piešķirts no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

LETA