Ziņas

Sabiedrība

Piesaistītais lata kurss ir Latvijas stabilitātes enkurs

Eiropas Savienība (ES) atbalsta Latvijas vēlmi saglabāt savu eiro piesaistīto lata kursu, jo tas nodrošina stabilitātes enkuru pašreizējās ekonomiskās krīzes laikā, sestdien paziņoja ES ekonomikas un monetāro lietu komisārs Hoakins Almunija.

“Latvijas ekonomikai un politiskām interesēm pašreizējais valūtas režīms – piesaistītais kurss – ir ekonomiskās un politiskās stabilitātes enkurs,” žurnālistiem sacīja Almunija, kurš ieradies Sanktpēterburgas ekonomiskajā forumā.

“Mēs atbalstām Latvijas amatpersonas viņu centienos saglabāt piesaistīto kursu un ap šo stabilitātes enkuru veidot vidēja termiņa stratēģiju, lai uzlabotu Latvijas ekonomikas nākotni,” viņš sacīja.

Almunija norādīja, ka galvenais nosacījums, lai šāda stratēģija būtu veiksmīga, ir reformu veikšana visās jomās, sākot no veselības aprūpes un izglītības sistēmas līdz budžeta sistēmai.

Jautāts, kas notiks lata devalvācijas gadījumā, Almunija, ļoti uzmanīgi izvairoties pieminēt vārdu “devalvācija”, sacīja: “Es nevēlos apspriest sliktāko scenāriju. Mēs strādājam pie A plāna – vidēja termiņa pielāgošanas programmas, kur piesaistītais kurss ir viens no elementiem – veiksmīga iznākuma.” LETA/REUTERS