Ziņas

Sports

Pieredzes vakars

Skrējienu sezona beigusies, un ir laiks atskatīties uz paveikto. Tāpēc orientēšanās klubs “Meridiāns” sestdien, 29.novembrī, Cēsīs rīkoja “Ultramaratonistu pieredzes vakaru”. Tajā savā pieredzē par pasaulē izaicinošāko skrējienu, “Monblāna ultramaratonu”, dalījās tā dalībnieki no Cēsīm – Mārtiņš Niklass, Valters Kaminskis un Aigars Kalējs. Sarunā ar sportistiem ikviens varēja uzzināt, kā šādām sacensībām gatavojas, kāda loma ir piemērotam apģērbam un uzturam, gan arī par pašu galveno – kāpēc cilvēki vēlas skriet ultramaratonu, kādas ir emocijas distancē un finišā.

Atgādināsim, ka M. Niklass ir pieveicis divas Monblāna ultramaratona distances – CCC (101 km) un TDS (119 km). Viņš pieredzes vakaram bija sagatavojis prezentāciju ar savām galvenajām atziņām par gatavošanos sacensībām un ultramaratonu ietekmi uz veselību.

V. Kaminskis šogad veica TDS (119 km) distanci. Valters ir vairākkārtējs Eiropas un pasaules čempions rogainingā, kas ir 24h gara orientēšanās, kuras laikā parasti pieveiktā distance krietni pārsniedz 100km.

A. Kalējs šogad pieveica CCC (101 km) distanci. Savukārt pērn, gatavojoties šī gada ultramaratonam, viņš noskrēja 42 maratonus.

Jānis Gabrāns