Ziņas

Uzņēmējdarbība

Pieredzes apmaiņas vizītē tiksies mājsaimnieki un mazie ražotāji

Šodien Pārgaujas novada Straupes pagasta Plācī norisināsies pieredzes apmaiņas vizīte – “Mājamatnieku un mazo ražotāju sadarbība: priekšnosacījums veiksmīgai attīstībai”, aģentūru LETA informēja Pārgaujas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Stefānija Jančvska.

Vizītes laikā Pārgaujas novadā viesosies Lielvārdes novada pašvaldība, lai tiktos ar Pārgaujas novada biedrību “Vesels pilsētā un laukos” un Limbažu LPKS “Limbažu novada lauku labumi”.

Pasākumu plkst.9.30 atklās Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents. Pēc tam biedrība “Vesels pilsētā un laukos” un “Slow Food Straupe” valdes priekšsēdētāja Astrīde Rozīte pastāstīs par paveikto Pārgaujas novada uzņēmējdarbības attīstībā, sadarbības veidiem, galvenokārt biedrības dibināšanu, vīziju, mērķiem, problēmām un biedrībām pieejamajiem risinājumiem. Savā pieredzē sadarbībā ar biedrību un ieguvumiem no šādas sadarbības dalīsies arī ZS “Itreke” īpašniece Inta Ekerte.

Pēc plkst.12.30 ievadvārdus teiks arī Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, kam sekos Limbažu novada pieredze sadarbībā ar mazajiem uzņēmējiem un mājražotājiem, stāstot par kooperatīva LPKS “Limbažu novada lauku labumi” dibināšanu, mērķiem, vīziju, problēmām un risinājumiem, kā arī kooperatīva biedru uzņēmumu ZS “Mazvēveri” (Skultes pagasts) un IK “Bellal” (Limbažu pagasts) pieredzi.

Pieredzes apmaiņas braucienu organizē SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Ogres nodaļa ar Zemkopības ministrijas, Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības atbalstu.