Ziņas

Sports

Pielikts medaļots punkts

Medaļnieki. Cēsu Sporta skolas jaunie biatlonisti un viņu treneri pēc Latvijas čempionāta trešā posma sacensībām vasaras biatlonā Smeceres sila slēpošanas – biatlona kompleksā. Foto: no albuma

Ar Latvijas vasaras čempionāta biatlonā trešās kārtas sacensībām, kas notika Madonas Smeceres sila kompleksā, pielikts punkts piesātinātajam vasaras kalendāram. Kopumā augustā un septembrī aizvadītas sešas valsts mēroga sacensības: trīs Latvijas čempionāta posmi rollerslēpošanā un trīs biatlonā.

Cēsu Pilsētas sporta skolas (CPSS) trenere Ilze Cekule norāda, kaut vasaras sākums bija tukšs, sacensību kalendārs iznācis gana blīvs: “Atceramies, kādu brīdi trenēties varēja tikai attālināti, ko nevar uzskatīt par pilnvērtīgiem treniņiem, īpaši gados jaunākiem sportistiem. Kad ierobežojumus atcēla, federācijas deva iespēju apmēram mēnesi trenēties pilnvērtīgā režīmā, vien tad atsākās sacensības. Jāteic, ka šogad vasarā sacensību bija vairāk nekā iepriekš, kas saistīts ar to, ka ziemā, kuras nebija, visu ieplānoto neizdevās sarīkot.”

Šie divi sacensību piepildītie mēneši aizvadīti sekmīgi, visās sacensībās Cēsu Sporta skolas audzēkņi pārveduši mājās godalgas. Kādu reizi vairāk, citu mazāk, bet tukšā nekad nav palikts.
“Veiksme jau nav prognozējama,” saka trenere. “Dažās sacensībās kādam veicas vairāk, citās – mazāk. Protams, ir līderi, kuri trijniekā ir gandrīz visās sacensībās. Te var minēt Rūdolfu Raudziņu, Amēliju Zaķi, Esteri Volfu, vēl dažus. Bet daudz arī tādu jauno sportistu, kuri kādā posmā tiek pie godalgām, citā – paliek krietni aiz goda pjedestāla, bet tāds ir sports. Priecē, ka kopumā audzēkņu skaits, kuri var iesaistīties cīņā par medaļām, ir samērā liels. Patīkami, ka, neraugoties uz ārējiem apstākļiem, vēlme trenēties šajos sporta veidos nemazinās. Jo lielāks audzēkņu skaits, jo reālāka iespēja, ka kādam būs īpaša vēlme trenēties, būs talants un tas viss kopā ļaus izcīnīt augstas vietas. Galvenais, lai ir vēlme trenēties, ja tā būs – agrāk vai vēlāk -, rezultāti būs!”

I. Cekule norāda arī uz Cēsu Olimpiskā centra pozitīvo attieksmi, kas gādā, lai treniņu apstākļi būtu iespējami labāki: “Jūtam, ka esam gaidīti, tas ir ļoti svarīgi, ja gribam augt, pilnveidoties un cīnīties par godalgām jebkura līmeņa sacensībās.”

Aizvadītās nedēļas nogalē Smeceres silā biatlonisti pirmajā dienā sacentās masu startē, startējot uz rolleriem, otrajā dienā notika kross – biatlons individuālajā distancē. Jaunākajā grupā sacensības bez šaušanas. Kuplā pulkā startēja arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi, pārvedot mājās lielu skaitu godalgu.

Jau ierasts, ka vecākajās grupās konkurence ir mazāka, taču sāncenšu trūkums nemazina medaļas spožumu. Pirmajā dienā masu startā junioru konkurencē cīņa notika starp diviem CPSS audzēkņiem, un tajā Artis Zvaig­z­nītis pārspēja Reini Upenu.

Jaunietēm A grupā sudraba medaļa Signei Miķelsonei, bet piektā vieta Matildei Sproģei.

Jaunietēm B grupā uzvarēja mājiniece Madara Veckalniņa, aiz viņas trīs CPSS audzēknes: Estere Volfa, Elza Bleidele, Elizabete Slotiņa. Jauniešiem šajā grupā bronzas godalga Rūdim Bišeram.
Jaunietēm C grupā sudraba medaļa Stellai Bleidelei, bet tūlīt aiz goda pjedestāla Patrīcija Ozoliņa.

Teicami sevi pierādīja jaunākās – D – grupas sportisti, Zēnu konkurencē ātrāk par citiem distanci veica Rūdolfs Raudziņš, trešajā vietā Treviss Zazītis, ceturtajā – Henriks Šķēle, piektajā – Ernests Skride.

Meitenēm šajā grupā zelta medaļa Amēlijai Zaķei.

Otrajā dienā individuālajā distancē junioriem otro zelta medaļu izcīnīja A. Zvaigznītis.
A grupā jaunietēm trešajā vietā M. Sproģe, ceturtā – S. Miķelsone, 6. – Ieva Vaļska.
B grupā jaunietēm uzvarēja E. Volfa, otrā – E. Bleidele, bet ceturtā – E. Slotiņa; jauniešiem šajā grupā sestajā vietā R. Bišers.
C grupā meitenēm 3.vietā Keitija Naprejenko, 5. – Elza Bleidele.
D grupā zēniem kārtējo uzvaru svinēja R. Raudziņš, trešajā vietā – T. Zazītis, piektajā – Armands Gulbis. Meitenēm šajā grupā uzvarēja A. Zaķe, trešā – Adrija Lāce, ceturtā – Laura Alziņa, piektā – Alise Paulova.

Trenere I. Cekule stāsta, ka oktobrī ieplānotas vēl trīs sacensības: 11.oktobrī Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā notiks “Saules kalna izaicinājums”, nedēļu vēlāk divas sacensības, vispirms Daugavpilī duatlons, kur kross un roller­slēpošana, bet dienu vēlāk Pļaviņās jau leģendārais slēpotāju kross.q