Ziņas

Sabiedrība

Piektdien ugunsgrēkā Apes novadā gāja bojā divi cilvēki, vēl divi cieta

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 22.janvāra plkst. 6.30 līdz 25.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Piektdien plkst. 17.41 tika saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Smiltenē, kur dega šķūnis 7m² platībā. Plkst. 18.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rīgas ielu Ērgļos, kur dega vienstāva saimniecības ēkas grīda un starpsiena 7m² platībā. Plkst. 23.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.48 ugunsdzēsēji glābēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes novada Palsmanes pagastā, kur dega autobusa motortelpa un salons 3m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja autobusa akumulatoru.

Plkst. 20.02 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāvā dzīvoklī dega grīda 5m² platībā. No ēkas evakuējās 15 cilvēki. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 20.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 21.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Apes novadu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 120m² platībā, VUGD ierašanās brīdī mājas jumts bija iebrucis. Pārmeklējot degošo ēku tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Blakus esošajā pirts ēkā ugunsdzēsēji glābēji atrada cilvēku, kurš no degošās mājas bija paspējis izkļūt pirms VUGD ierašanās, taču bija cietis. Ugunsgrēkā bija cietis vēl otrs cilvēks, kurš bija centies degošajā ēkā iekļūt pirms VUGD ierašanās. Abi cietušie tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Notikuma vietā strādāja astoņi Apes un Alūksnes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas. Plkst. 2.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības! VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Strenčos, kur dega kūpinātava 5m² platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Vecpiebalgas novadā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,5m² platībā, Madonā, kur autoservisā krāsnī dega sodrēji un eļļa 1m² platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Limbažu novada Katvaru pagastā, kur divstāvu dzīvojamās ēkas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 89 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, 40 uz glābšanas darbiem, bet 19 no izsaukumiem bija maldinājumi.