Ziņas

Sabiedrība

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji dzēsa pirmo kūlas ugunsgrēku Vidzemē

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 22.februāra plkst. 6.30 līdz 25.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēkiem un desmit uz glābšanas darbiem.

Piektdien plkst. 19.30 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur dega vienstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 3m² platībā. Pirms VUGD ierašanās evakuējās četri cilvēki. Plkst. 20.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 21.54 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Ainažu pagastu, kur dega kūla 40m² platībā. Plkst. 22.17 ugunsgrēks tika nodzēsts.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība, kas nodara kaitējumu dabai un apdraud gan cilvēku veselību un dzīvību, gan nekustamo īpašumu!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenē, kur vienstāvu dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas 0,5m² platībā, kā arī četru māju dūmvados dega sodrēji.

Naktī uz pirmdienu tika saņemts izsaukums uz Ata Kronvalda ielu Cēsīs, kur bija avarējusi vieglā automašīna un tajā iespiesti divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji abus cilvēkus operatīvi atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.