Ziņas

Kriminālziņas

Pieķerti 13 velosipēdisti, kuri piedalījušies ceļu satiksmē alkohola reibumā

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 10.maija līdz 13.maijam, saņemta informācija par 245 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemti divi Valsts policijas lēmumi par nošķiršanu. Reģistrēti 23 ceļu satiksmes negadījums, kur trijos no gadījumiem ir divi cietušie un viens bojāgājušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 24 transportlīdzekļu vadītāji, no tiem 11 bija automašīnu šoferi. Noformēti 298 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 142 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

10.maijā ap pulksten 18:13 Smiltenes novada Variņu pagastā, autoceļa Smiltene – Gulbene 22.kilometrā notika vieglās automašīnas “Suzuki” un smagā transportlīdzekļa “Scania” sadursme. Ceļu satiksmes negadījums radies “Suzuki” vadītājam uz brīdi novēršoties no ceļa, kā rezultātā notika sadursme ar smagās automašīnas piekabi. Negadījumā nav cietušo personu. Policija konstatēja, ka automašīnas vadītājs sēdies pie stūres alkohola reibumā – 1,14 promiles.

11.maijā pulksten 06:25 Madonas novada Praulienas pagastā, autoceļa Madona-Varakļāni 6.kilometrā, no ceļa braucamās daļas nobrauca un apgāzās automašīna “Mercedes Benz Sprinter”. Ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā 2000.gadā dzimusi pasažiere, kura, pārvietojoties transportlīdzeklim, sēdējusi ceļu satiksmes noteikumiem neatbilstošā sēdeklī. Negadījumā cieta arī automašīnas vadītājs un vēl viena pasažiere – abi nogādāti medicīnas iestādē. Policija turpina izmeklēt notikušā apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

12.maijā pulksten 20:45 Salacgrīvas pagastā automašīnas “VW Polo” vadītājs netika galā ar transportlīdzekļa vadību, kā rezultātā automašīna apgāzās. Policija konstatēja, ka vadītājs bijis lielā alkohola reibumā – 4,14 promiles. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

12.maijā pulksten 21:45 Strenčos policija apturēja kādu “Audi A3” vadītāju, kurš vadījis transportlīdzekli bez jebkāda veida transportlīdzekļa tiesībām, kā arī būdams alkohola reibumā – 2,5 promiles. Vadītājs nepakļāvies policijas darbinieku likumīgajām prasībām izkāpt no automašīnas, kā arī sākotnēji nav apturējis transportlīdzekli pēc policistu atkārtotās prasības. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpumu protokols.

Aizvadītajās dienās pie transportlīdzekļu stūres alkohola reibumā apturēti 24 transportlīdzekļu vadītāji no kuriem 11 bija automašīnu vadītāji. No tiem septiņiem vadītājiem minimālā alkohola koncentrācija izelpā bijusi lielāka par 1,5 promilēm.

11.maijā Liepas pagastā tika apturēts “Nissan Sunny” vadītājs, kurš braucis bez jebkāda veida transportlīdzekļa tiesībām un būdams 1,5 promiļu reibumā, savukārt Stalbes pagastā apturēts vīrietis, kurš vadījis “VW Transporter” 1,16 promiļu alkohola reibumā, bet Līgo pagastā “Mercedes Benz Sprinter” šoferim konstatēts 1,88 promiļu reibums un braukšana bez tiesībām. 12.maijā Burtnieku pagastā “Citroen Berlingo” vadītājs pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus 1,3 promiļu reibumā, bet Apē policisti apturēja kādu “Audi A4” vadītāju, kurš ar 1,64 promiļu lielu alkohola reibumu sēdās pie transportlīdzekļa stūres, tāpat Burtnieku novadā apturēts šoferis, kurš ar 2,2 promiļu lielu reibumu sēdies pie “VW Golf stūres”. Savukārt naktī uz 13.maiju Trikātas pagastā policisti apturēja kādu “Opel Astra” vadītāju, kurš bez tiesībām un alkohola reibumā – 1,56 promiles, pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus.

Aizvadītājās dienās pieķerti arī 13 velosipēdisti, kuri piedalījušies ceļu satiksmē alkohola reibumā. Visiem transportlīdzekļu vadītājiem tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par braukšanu reibumā.