Ziņas

Kriminālziņas

Piedegot ēdienam, ugunsgrēkā cieš vīrietis

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 30.jūlija plkst. 6.30 līdz 1.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 99 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu un 54 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 8.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salnas ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deviņstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,02m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 27 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Plkst. 8.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šonakt, plkst. 2.50 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Eksporta ielā kafejnīcas teritorijā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu autobuss, kurā iekārtota kafejnīca, un tai blakus esošā terase 80m2 un vienstāvu darbnīca 100m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka ēkā atradās vairāki gāzes baloni, kurus vajadzēja atrast, atdzesēt un iznest ārpus bīstamās zonas. Liesmu izplatība tika ierobežota plkst. 3.50, bet tā likvidācijas darbi vēl turpinās.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, elektrības vadi, sadzīves mantas, siena ruļļi, meža zemsedze, veļas mašīna, divas vieglās automašīnas, piecas dārza mājas, divi šķūni, divas pirtis, dzīvojamās mājas jumta pārsegums, dzīvojamā māja un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies svētdien Atpūtas ielā Kuldīgā, kur 300m2 platībā dega divstāvu dzīvojamā māja. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 3.00 un plkst. 7.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 13.24 VUGD saņēma izsaukumu uz Dundagas novada Dundagas pagastu, kur mežā bija cilvēks – ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot skaņas signālus un uzturot sarunu pa telefonu, purvā iestigušo un apmaldījušos vīrieti atrada un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla trīs noslīkušus cilvēkus – Salaspils novadā no Daugavas izcēla apmēram 40 gadus vecu noslīkušu vīrieti, Vecumnieku novadā no Mēmeles tika izcelts apmēram 50-60 gadus vecs vīrietis, savukārt Jūrmalā no Lielupes izcēla noslīkušu vīrieti. Visos gadījumos noslīkušie cilvēki nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – sestdien Dobelē atbrīvots ventilācijas šahtā iekritis putns, Ventspilī notverta dzīvojamās mājas pagalmā iemaldījusies čūska un nogādāta mežā, bet svētdien Ulbrokā atbrīvots tīklos sapinies gulbis un nogādāts veterinārajā klīnikā, Jelgavā divi kaķi nocelti no kokiem, Skrīveros dzīvojamā mājā notverta čūska un izlaista mežā.