Ziņas

Uzņēmējdarbība

Piedāvās piena konfektes

Jau no piektdienas piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība „Straupe” pircējiem piedāvā jaunu saldu un garšīgu produktu – piena konfekti “Straupe”. Rīt Plācī notiks kārtējais Straupes lauku labumu tirdziņš un tā laikā “Straupes” veikalā būs iespējams iegādāties pirmās konfektes.

PKS “Straupe” mazumtirdzniecības vadītāja Jana Velvele “Druvai” pastāstīja, ka piena konfekte “Straupe” ir tautā pazīstamā “gotiņa”. Konfekšu ražošanai sadarbību uzsākuši divi uzņēmumi – PKS “Straupe” un SIA “Skrīveru saldumi”.

J. Velvele skaidro: “No PKS “Straupe” piegādātajām izejvielām “Skrīveru saldumi” ražos piena konfektes. Tās būs vienmēr svaigas klasiskās piena konfektes – bez piedevām, piemēram, rozīnēm, riekstiem. Tās būs pieejamas visos PKS veikalos Cēsīs, Plācī, Valmierā un Rīgā, kā arī Siguldā, kur “Straupes” veikals atvērsies jūnija vidū. Tirdzniecības vietās tirgosim arī “Skrīveru gotiņas” ar dažādām piedevām, piemēram, riekstiem, rozīnēm un šokolādi.”

SIA “Skrīveru saldumi” pārdošanas vadītājs Guntars Šube stāsta, ka piena konfektes ir veidotas ar rokām. Konfekšu sastāvā ir dabiskas izejvielas, nav krāsvielu, mākslīgu garšas uzlabotāju un konservantu. Tas ir arī abu uzņēmumu pamatuzstādījums – ražot dabiskus un tīrus produktus.

G. Šube skaidro, ka ideja par sadarbību izveidojusies izstādē “Cēsu uzņēmējs”, abiem uzņēmumu stendiem atrodoties blakus: “Ideja ir ļoti svaiga, tāpat kā konfektes. Tā ir laba tendence, kas veidojas Latvijā – uzņēmēji vairāk domā par sadarbības iespējām. Ražotājiem ir jāiet tuvāk pircējiem. Ķēdīte patiesībā ir īsa – zemnieks izslauc pienu, tas tiek atvests uz kooperatīvu un mēs saražojam konfektes.”

J. Velvele uzsver: ” PKS “Straupe” arī līdz šim ražoja saldos produktus – saldo biezpienu ar marmelādēm, kā arī rozīnēm, tāpat arī sviestu ar šokolādi. Kādēļ kārumniekiem nepiedāvāt vienu no iecienītākajām un, manuprāt, arī latviskākajām konfektēm? Gotiņa taču ir piena produkts – piens un cukurs. Šādā veidā paplašinām sortimentu un tā ir arī iespēja iepriecināt pircējus ar ko jaunu un garšīgu.”

J. Velvele un G. Šube vērtē, ka ieguvēji no sadarbības, kas tik tikko izveidojusies, ir gan abi ražotāji, gan patērētāji. Ļoti iespējams, ka nākotnē abiem ražotājiem radīsies un īstenosies vēl kādas idejas.

Reizē ar piena konfektēm pircējiem svētdien Plāča veikalā lauku labumu tirdziņa laikā kā jaunums tiks piedāvāts vēl viens “Straupe” jaunums – 150 gramu fasējumi – Jāņu siers šķēlītēs.

Māra Majore – Linē, “Druva”