Ziņas

Sabiedrība

Piedāvā pilsētniekiem neklātienē audzēt zosis un dārzeņus

Kupls pulciņš. “Lejas Siltumēnu” saimniece Vaira Taujinska stāstaFoto: Māris Buholcs

Ekoproduktu tirgotāja “Dabas dobe” rīkotajā dārzeņu audzēšanas akcijā “Audzēsim kopā” jau ceturto gadu pēc kārtas varēs neklātienē audzēt dārzeņus, kā arī zosis, informē “Dabas dobes” pārstāvji. Zosis augs Sanitas Lemieses bioloģiskajā saimniecībā Amatas novada Nītaures pagasta “Lejas Sucēs”, Amatas novadā.

Savukārt bioloģiskos dārzeņus neklātienē varēs audzēt Tirzas novada “Avotiņos” un Dobeles novada “Vizbuļos”. Tiek piedāvāts audzēt kartupeļus, burkānus, bietes, rutkus, pupiņas, ķiplokus, kabačus, kāļus, rāceņus, sojas pupiņas un ķirbjus.

Pēc ražas novākšanas dārzeņus varēs saņemt pa daļām vai visus kopā, sākot no ražas laika līdz 31.janvārim, par pārējās produkcijas saņemšanu interesenti vienojas ar zemniekiem. Mājputnus klienti varēšot saņemt rudenī uz Mārtiņdienas laiku.

Kā ziņots, “Dabas dobes” dārzeņu audzēšanas akcijā “Audzēsim kopā” jau vairākus gadus pilsētnieki dārzeņus audzē attālinātā veidā – iepriekš pasūtot to iestādīšanu un izaudzēšanu, iemaksājot simbolisku sēklas naudu – divus centus par kilogramu, kā arī pēc vēlēšanās apciemojot saimniecību.

Dārzeņu cena ir par 30% zemāka nekā veikala cena. Zemniekiem akcija ir svarīga, jo garantēts visas ražas noiets.

Sagatavots pēc LETA

“Dabas dobe” ekoloģisko preču un produktu pārdošanu interneta veikalā un to piegādi sāka piedāvāt 2007.gadā. Uzņēmums piedāvā savu produkciju iegādāties arī tā birojā, kā arī nodrošina ēdināšanas un apkalpošanas pakalpojumus pasākumos. Uzņēmums saņēmis kustības “Brīvs no ĢMO” apliecību.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem “Dabas dobe” reģistrēta 2007.gadā ar 2844 eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 216 244 eiro salīdzinājumā ar 139 568 eiro gadu iepriekš, bet peļņa – 958 eiro salīdzinājumā ar 3223 eiro zaudējumiem 2013.gadā.

Uzņēmuma īpašnieki ir Liene Brizga-Kalniņa ar 49,02%, Ervīns Labanovskis ar 41% un Gints Kronbergs ar 9,99% kapitāldaļu.