Ziņas

Sports

Piecās spēlēs četras uzvaras

Pa īstam. Eiropas jaunatnes basketbola līgas U15 vecuma grupas sabraukuma spēlēs, kas notika Cēsīs, līdzjutēji varēja baudīt aizraujošu basketbolu. Cēsu Sporta skolas komanda (tumšās formās) tiekas ar Baltkrievijas klubu “Tsmoki”, un līdzvērtīgā cīņā pārāki izrādījās mājinieki. Foto: Jānis Gabrāns

Cēsu Sporta skolas U15 zēnu basketbola komanda veiksmīgi aizvadījusi Eiropas jaunatnes basketbola līgas spēļu sabraukumu, kas risinājās Cēsīs. Turnīru rīkoja sporta klubs “Cēsu basketbols” sadarbībā ar Cēsu Sporta skolu un novada pašvaldību.

Mājinieki treneru Mārtiņa Mīlberga un Vladimira Kiseļova vadībā piecās spēlēs guva četras uzvaras.

Pirmajā spēlē cēsnieki tikās ar BK “Snakes” no Čehijas. Pirmās spēles satraukums izpaudās abu komandu sniegumā, tas labi redzams pirmo divu ceturtdaļu rezultātā. Pirmo uzvarēja mājinieki 14:5, otrajā pārāki bija viesi 15:8, taču spēles otrajā pusē Cēsu komanda parādīja, ka savā laukumā jūtas labāk, svinot uzvaru spēlē 48:34. Komandā rezultatīvākie bija Miks Zviedrāns un Elans Lomo­šonoks, katrs gūstot pa 9 punktiem.
Otrajā spēlē pretī stājās Ukrainas komanda “Odessa”, kas pirms Cēsu posma turnīra tabulā bija trešajā vietā, piecās spēlēs gūtas četras uzvaras. Taču cēsnieki, pirmās uzvaras iedvesmoti, arī šajā spēlē spēja gūt panākumu 61:48. Komandā rezultatīvākie: Toms Līnis – 20 punkti, M. Zviedrāns – 13.

Uzvara cēsniekiem arī pret Baltkrievijas klubu “Tsmoki” 55:41. Lai arī auguma pārsvars bija viesiem, cēsnieki prata izmantot savas ātruma īpašības. Spēlē rezultatīvākie Cēsu komandā: T. Līnis – 15, M. Zviedrāns – 14. Arī treneris M. Mīlbergs pēc uzvaras pār Baltkrievijas klubu norādīja, ka auguma centimetri kompensēti ar cīņas sparu: “Visu cieņu spēlētājiem, viņi parādīja, ko spēj, gribu cerēt, ka šī nebūs pēdējā uzvara šajā sabraukumā. Esam labi sākuši, trīs uzvaras trijās spēlēs, kas parāda, ka esam labi sagatavojušies un spēlētāji nopietni noskaņojušies spēlēm. Jā, pretinieki citās komandās ir augumā pārāki, bet mēs spēlējam gudrāk, esam ātrāki un vairāk noskaņoti cīņai. Katra uzvara dod pārliecību saviem spēkiem, ka varam cīnīties ar jebkuru komandu, un tad ir arī rezultāts.”

Treneris arī norāda, ka katra spēle Eiropas jaunatnes basketbola līgā dod neatsveramu pieredzi, kādu Latvijas čempionātā nav iespējams iegūt.

Ļoti līdzvērtīga spēle bija pret Vācijas klubu “Science City Jena BiG”, kurā uzvarētājs noskaidrojās spēles pēdējās sekundēs. Pēc pirmās ceturtdaļas 17:17, pēc puslaika 34:32 Vācijas kluba labā, pēc trim ceturtdaļām 44:40 viesu labā. Pēdējā ceturtdaļā mājinieki centās atspēlēties, taču viesi spēja nosargāt dažu punktu pārsvaru. Taču cēsnieki nepadevās, un 34 sekundes pirms pamatlaika beigām T. Līnis ar tālmetienu panāca 57:57. Viesi savu uzbrukumu nespēja noslēgt ar precīzu metienu, atlēkušo bumbu savāca mājinieki, viesi bija spiesti pārkāpt noteikumus un tika sodīti. Dāgs Gaiķēns realizēja abus soda metienus, izvirzot vadībā mājiniekus 59:57. Vācijas kluba mēģinājumi glābt spēli nesekmējās, bumba nekrita grozā, pēc tam pieļauta kļūda piespēlē, atkal nācās pārkāpt noteikumus, un vienu no diviem soda metieniem realizēja M. Zvied­rāns, nofiksējot gala rezultātu 60:57 Cēsu basketbolistu labā. Šajā spēlē rezultatīvākie: D. Gaiķēns – 14, T. Līnis – 13 punkti.

Pēdējā spēle savā laukumā cēsniekiem pret Krievijas klubu “BC Kali basket”, kas līdz šim deviņās spēlēs bija guvuši deviņas uzvaras. Mājiniekiem neizdevās pārtraukt šo uzvaru sēriju, piedzīvojot pirmo un vienīgo zaudējumu šajā sabraukumā 50:73. T. Līnis guva 16 punktus, E. Lomošonoks – 10.

Cēsu komandā šajā sa­braukumā spēlēja: Toms Līnis, Toms Okra­šinskis, Matīss Zaļais­kalns, Kristaps Krieviņš, Ralfs Priede, Markuss Berkolts, Elans Lomo­šonoks, Kristers Kubliņš, Iļja Kurucs, Miks Zviedrāns, Kristers Lelis, Dairis Maizītis.

Cēsu posmu mājinieki noslēdza ar četrām uzvarām un vienu zaudējumu, kas Eiropas jaunatnes basketbola līgas U15 grupas 2.divīzijā ļāva pakāpties uz trešo vietu. Cēsnieku bilance – desmit spēlēs gūtas sešas uzvaras. Pirmajās divās vietās Krievijas klubi “BC Kali basket” un “BC Khimki”, kas pagaidām cīnās bez zaudējumiem.

Taču basketbola svētki Cēsīs turpinās, jau šīs nedēļas nogalē Cēsu Sporta kompleksā un Priekuļos, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma zālē, notiks Baltijas bērnu basketbola līgas spēles zēniem U11 vecuma grupā. Cēsu Sporta skolas jaunie bas-ketbolisti aizvadīs sešas spēles. Mājinieku pretinieki Madonas, Baltkrievijas un Krievijas klubi.