Ziņas

Sabiedrība

Pie Raiskuma top kempings

“Ideja par kempingu bija jau sen. Esmu dzīvojis dažādos kempingos, tāpēc zinu, kādām jābūt mājiņām, kādiem pakalpojumiem jābūt pieejamiem. Tikai izbaudot pašam, izkristalizējas pareizais risinājums. Daži gadi pagāja pārdomās, ienākt šajā biznesā vai ne. Uzņēmējdarbībā nevar iejūgties nedomājot. Jāveic izpēte, lai ir drošība, ka iecerētais izdosies. Gribas izveidot kaut ko paliekošu pagastam, kas veicinātu tā pazīstamību un sekmētu tūristu pieplūdi,” stāsta J. Leimanis.

Pērn 1.jūlijā zemē iedūra pirmo lāpstu, un sākās šīs teritorijas attīstība. Tika izveidots ceļš uz topošo kempingu, no krūmiem attīrīta ezera krastmala, un tagad garāmbraucēji atklājuši, ka te paveras jauks skats uz Raiskuma ezeru. Tagad jau gandrīz gatava pirmā mājiņa, sagatavota vieta citām būvēm. Kempingā nav plānots veidot lielas ēkas, bet mājiņas vienas ģimenes vajadzībām.

“Kopumā paredzēts izveidot kādas desmit mājiņas, bet sākšu pamazām, lai redzētu cilvēku interesi. Jāpapēta situācija. Varbūt, ka nav vērts celt visas plānotās mājas, lai cilvēkiem nerastos iespaids, ka viņi, bēgdami no pilsētas drūzmas, nokļuvuši citā. Ja atpūtnieki jutīsies labi, domāšu par turpmāko attīstību. Nākotnē, iespējams, pie kempinga taps aktīvās atpūtas zona, varbūt pat ar tenisa kortiem un mini golfa laukumu,” stāsta uzņēmējs.

Tā kā J. Leimanis braucienos kopā ar BMX sportistiem dzīvojis daudzos kempingos un zina, kas tajos nepieciešams, mājiņās būs viss, lai atpūtnieki ērti justos vasarā un ziemā – guļamistaba, virtuve, dušas, labierīcības, atpūtas telpa ar kamīnu, lai vēlos rudens vakaros var sasildīties. Mājiņās varēs dzīvot arī ziemas mēnešos, jo Cēsīs rosība notiek cauru gadu.

Viena kempinga māja būs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo uzņēmējs secinājis, ka šajā jomā par viņiem esam piemirsuši. Plānots iegādāties arī vienu laivu, kurā varētu iekārtoties cilvēks ratiņkrēslā.

Tā kā ārzemnieki ceļo ar dzīvojamajiem busiņiem, tiem būs vietas, kā arī iespēja izmantot nepieciešamo aprīkojumu. Būs arī telšu vietas un neliela servisa mājiņa ar virtuvīti, dušām. Ideju netrūkst, atliek vien tās visas īstenot.

“Pašam liekas, ka viss notiek lēni, bet gada laikā tomēr paveikts daudz.

Tagad vēl jāizbūvē attīrīšanas iekārtas, un kempings varēs uzsākt darbību,” saka J. Leimanis.