Ziņas

Sabiedrība

Pie Kocēnu kapiem top krematorija

Pie Kocēnu kapiem tiek celta krematorija, kuras būvniecības darbus plānots pabeigt līdz šī gada beigām, aģentūru LETA informēja uzņēmuma SIA “Apbedīšanas nams – krematorija” pilnvarotais pārstāvis Edgars Timpa.

“Sākumā tika plānots krematoriju veidot Rīgā, taču šis projekts neattīstījās. Kā nākamā vieta tika izvēlēta Vidzeme, konkrētāk Valmiera, vērā ņemot faktu, ka ugunskapi apkārtnē nav nekas svešs. Vidzeme no ģeogrāfiskā stāvokļa arī ir kā Latvijas centrs, kas bijis viens no iemesliem vietas izvēlei. Notika pārrunas ar pašvaldību, tā neiebilda, tika noslēgts nomas līgums,” atklāja Timpa.

SIA “Apbedīšanas nams – krematorija” pasūtījuma būvdarbus veic SIA “SPKX”. Tas ir jauns uzņēmums, kas darbā piesaista apakšuzņēmējus katram nepieciešamajam darba veidam. Kopējās būvdarbu izmaksas Timpa neatklāj, taču informē, ka viss tiks segts no uzņēmuma līdzekļiem, nepiesaistot ne Eiropas Savienības fondu, ne valsts naudu.

Krematorija būs privātais uzņēmums, kas no pašvaldības iznomā zemi pie Kocēnu kapiem un to labiekārto.

Ēkā būs ne tikai krematorija, bet arī kolumbārijs, kurā glabās urnas ar kremēto cilvēku pelniem, atvadu zāle, veikals, kurā būs iespēja iegādāties apbedīšanas piederumus, morgs, ārsta kabinets, krāsns telpa un vairākas citas palīgtelpas.

Šobrīd tiek veikti iekšējo sienu izbūves darbi, drīzumā tiks uzstādīts jumts. Pēc divām trīs nedēļām būs gatava pati ēka.

“Krematorija top, lai tiktu lauzts monopola stāvoklis Latvijā, kas valda jau aptuveni 19 gadus, lai piedāvātu alternatīvu. Topošās krematorijas cenas būs zemākas, nekā tās ir Rīgas krematorijā. Pakalpojums būs pieejams jebkuram, ja viņš būs izteicis vēlēšanos, lai viņu kremē, nevis apglabā, jo katram ir tiesības izvēlēties, kā viņš aizies no šīs pasaules,” nobeigumā atklāj Timpa.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Apbedīšanas nams – krematorija” reģistrēta 2008.gadā. Tās pamatkapitāls ir 2845 eiro.

Uzņēmums 2014.gadu noslēdzis ar 10 660 eiro apgrozījumu un teju 11 000 zaudējumiem.

Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir privātpersona Sergejs Pizāns.