Ziņas

Sabiedrība

Pie Augšezera iekopj peldvietu

Peldsezona jau atklāta. Zaubes pagasta Augšezerā šonedēļ jau netrūka peldētgribētāju, kas novērtēja nesen iekopto peldvietu.Foto: Māris Buholcs

Amatas novada Zaubes pagasta Augšezera apkārtne pēdējos sešos gados līdz nepazīšanai mainījusi izskatu. Vietējais makšķernieku un mednieku klubs “Zaube” parūpējies par sakoptu ezera apkārtni, atpūtas vietām, kurās ir galdi un soliņi. Šī gada lielajā talkā paveikts vēl kāds milzīgs darbs – iekārtota peldvieta.

Makšķernieku un mednieku kluba valdes loceklis Druvis Legzdiņš “Druvai” stāsta, ka ne tikai kluba biedri, bet visi zaubēnieši gandarīti par peldvietu.

“Pie ezera esam iekārtojuši atpūtas un peldēšanas vietu. Ir uzstādīts soliņš un ģērbtuve. Turklāt ezerā iebērām vairākas kravas ar granti, lai veidotu peldētājiem ērtu ieiešanu ezerā. Jau iepriekš atvedām granti un uzbērām stāvlaukumu automašīnām. Līdz tam tās stāvēja ceļa malā, tagad atpūtniekiem ir iespēja nobraukt no ceļa. Uzbērumu nostiprinājām ar akmeņiem,” stāsta D. Legzdiņš. Viņš bilst, ka ezera labiekārtošanai netiek piesaistīts finansējums. Lielākoties tiek izmantoti kluba biedru līdzekļi un par makšķerēšanas licencēm iekasētā nauda. D. Legzdiņš bilst, ka visa nauda, kas kolektīvam ir, tiek ieguldīta ezera apsaimniekošanā.

Viņš bilst, ka pēdējo gadu laikā Zaubes Augšezers apzināti veidots par ainavisku atpūtas vietu. Tiltiņus, soliņus, piknika vietas izmanto gan vietējie, gan viesi.

“Tāpat rūpējamies, lai ezerā būtu zivis. Pērn ielaidām karpas, arī šogad sakām paldies Amatas novada pašvaldībai par atbalstu, ezerā tika ielaistas pustonna karpu. Tagad gatavojamies 21. maija karpu makšķerēšanas mačiem. Pavisam nesen, maija sākumā, mums bija arī līdaku ķeršanas sacensības,” bilst zaubēnietis.

Vaicāts par nākotnes plāniem, D. Legzdiņš bilst, ka vēl ir iecere izveidot laivu piestātni. Tāpat nākotnē sadarbībā ar ezeram piegulošas zemes īpašnieci tiks iekopts kāds pļavas gabaliņš. Saimniecei esot ideja izveidot nelielu kempinga vietu.

“Ir gandarījums, ka vietējie cilvēki novērtē paveikto. Prieks, ka šo ezeru esam sakopuši un kopā radījuši jauku atpūtas vietu,” saka D. Legzdiņš.