Ziņas

Sabiedrība

Pētījums: Pilsētu iedzīvotāji darba drošību Latvijā raksturo kā sliktu

Vaicāti, kādā līmenī kopumā ir darba drošība Latvijā, rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji daudz biežāk nekā lauku iedzīvotāji raksturo to kā sliktu. Lauku iedzīvotāji darba drošību Latvijā biežāk apzīmējuši kā labu, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti.

No aptaujātajiem 54% rīdzinieku un 56% citu pilsētu iedzīvotāju darba drošību Latvijā vērtē kā sliktu. Savukārt laukos darba drošības līmeni kā sliktu vērtē 42% iedzīvotāju.

Vērtējot, kā darba drošības līmenis Latvijā mainījies pēdējo piecu gadu laikā, rīdzinieki daudz biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji uzskata, ka tas ir pasliktinājies. Tikmēr citu pilsētu iedzīvotāji daudz biežāk pauda viedokli, ka darba drošības līmenis Latvijā ir palicis nemainīgs, bet lauku iedzīvotāji norādīja, ka tas ir uzlabojies.

Savukārt vaicāti, ar kādiem veselībai potenciāli bīstamajiem apstākļiem iedzīvotāji saskaras darbavietā, rīdzinieki daudz biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji norādīja garas darba stundas, darbu ar datoru, darbu vienā pozā, zemu vai augstu temperatūru darba telpās un nepareizu darba vietas iekārtojumu.

Rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji bija vienādās domās par lielu garīgo slodzi kā vienu no potenciāli bīstamajiem apstākļiem darbavietā. Tikmēr lauku iedzīvotāji biežāk nekā rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji atzīmējuši lielu fizisko slodzi, darbu ārpus telpām dažādos laikapstākļos, troksni un vibrācijas.

“DNB Latvijas barometrs” ir atzīts ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

LETA