Ziņas

Sports

“Pēterīši” – trešie

“Pēterīši”. Līgatnietis Pēteris Lideris (no labās) un Pēteris Grieze no Rīgas apvienojušies komandā “Pēterīši” un Latvijas čempionātā spiningošanā no laivām pēc diviem posmiem ir ceturtajā vietā.Foto: no albuma

Latvijas čempionātā spiningošanā no laivām otrajā posmā trešo vietu izcīnīja komanda “Pēterīši”, kurā apvienojušies līgatnietis Pēteris Lideris un Pēteris Grieze no Rīgas.

Pagājušajā gadā pandēmijas ietekmē čempionāts izpalika, tāpēc šogad visiem makšķerniekiem bija īpašs azarts sevi parādīt.

P. Lideris stāsta, ka sākotnēji nav domājis startēt šī gada čempionātā, bet paaicinājis pazīstams makšķernieks, arī Pēteris, kuram laba laiva, un tā nolēmuši kopā startēt: “Es Pēteri pazīstu labi, esam kopā daudz makšķerējuši, tāpēc nevajadzēja laiku, lai iepazītu viens otra makšķerēšanas stilu. Startējām nevis komandu, bet individuālā vērtējumā, jo komandā jābūt divām laivām, tad arī vieglāk, jo var sazināties par labākajām copes vietām. Mums bija jātiek galā saviem spēkiem, ko arī sekmīgi paveicām!”

Čempionāta pirmajā posmā, kas risinājās Daugavā, “Pēterīši” ieņēma desmito vietu, kas 30 laivu konkurencē esot labs sasniegums, ņemot vērā, ka tas bijis pirmais starts abiem kopā.
Otrais posms risinājās Pierīgas ezeros – Ķīšezerā, Juglas ezerā, abos Baltezeros –, copēt varēja arī kanālos, kas tos savieno. Sacensības risinājās divas dienas, atkal ezeros devās 30 laivas. Pirmajā dienā “Pēteršī” ieņēma sesto vietu, otrajā – trešo, kas deva trešo vietu arī šī posma kopvērtējumā.

“Esot divatā laivā, ir svarīgi, lai abiem būtu vienāda taktika, lai nenotiktu strīdi, kuram taisnība. Ja sāksies stresi, ķīviņi, uz rezultātu nav, ko cerēt. Uzstādījums mums bija vienkāršs, ja esam kopā, strādājam abi līdz pēdējai minūtei, un tā arī darījām.

Atbilstoši nolikumam tiek vērtētas 20 garākās zivis, un šajās dienās labi ķērās asari, palieli asari. Līdaku bija maz. Nolēmām, ka rīta pusē uzsvaru liksim uz asariem, un, kad 20 bija noķerti, koncentrējāmies uz līdakām, un katrā dienā vēl katrs noķērām pa divām līdakām. Taktika izrādījās pareiza, ko rāda rezultāts,” stāsta P. Lideris.

Spiningošanā un makšķerēšanā kopumā noteicošais ir īstās copes vietas izvēle. Pirms tam jau vīri veic treniņus, izlūkošanu, tās vietas apmēram zināmas, tāpēc izšķirošs ir nosacījums, kurš tiks pirmais.

“Tur citiem laivas milzīgiem dzinējiem, un sākumā tur notiek īstas ātrumlaivu sacensības,” stāsta P. Lideris. “To labo vietu nemaz tik daudz nav, kurš paspēj pirmais, tas tur arī nostājas. Sāncenši nevar atrasties tuvāk par 50 metriem, un neko krāpties nevar, jo katrā laivā ir arī tiesnesis, kurš raugās, lai viss noritētu atbilstoši prasībām. Pie tam tiesnesis ir no kādas konkurentu komandas, tātad tā vērtēšana un sekošana noteikumu ievērošanai īpaši strikta.”

Čempionāta kopvērtējumā “Pēterīši” pacēlušies uz ceturto vietu un ar cerībām raugās uz noslēdzošo posmu, kas risināsies oktobrī Usmā.
“Gatavosimies nopietni, jo ir visas iespējas pacīnīties arī par medaļām kopvērtējumā,” saka P. Lideris. “Brauksim trenēties, jo apzināmies, ka visi konkurenti ir spēcīgi un panākumi paši no sevis nenāks.”