Ziņas

Izklaide

Pērn Valmieras muzejā viesojušies 91 000 interesentu

Pērn Valmieras muzejā viesojies 91 000 apmeklētāju, aplūkojot izstādes, pastāvīgās ekspozīcijas, piedaloties lekcijās, iesaistoties dažādās norisēs, pedagoģiskajās programmās, kā arī meklējot materiālus pētnieciskajiem darbiem, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistare. Visvairāk apmeklētāju bijis izstādēs un pastāvīgajās ekspozīcijās – 56 206. No tiem individuālie apmeklējumi bijuši 41 939, bet grupās – 14 267 reizes.

Pērn Valmieras muzeja Izstāžu namā bija skatāmas 29 izstādes, tai skaitā arī dabas un vides, kas interesentiem pieejamas muzeja viduslaiku garšaugu dārzā un tā teritorijā esošajā Šveices stila šķūnī. Dažādu formu un krāsu tomātus, apmeklējot Valmieras tomātu biedrības sagatavoto izstādi, trīs dienu laikā iepazina un aplūkoja 736 interesenti, savukārt par to, cik neparastas var būt vīnogas, “Vīnogu parādē” uzzināja 720 apmeklētāju, bet krāsainie īrisi trijās dienā pulcēja 563 apmeklētāju.

No visiem izstāžu un ekspozīciju apmeklējumiem 88% bija bez maksas. Jau vairākus gadus izstādes un ekspozīcijas bez maksas aicināti apmeklēt Latvijas izglītības iestāžu audzēkņi, Vidzemes Augstskolas studenti, kā arī pensionāri un citas apmeklētāju grupas. Visiem interesentiem bez maksas izstādes iespējams aplūkot to atklāšanas dienā, kā arī dažādu akciju un notikumu laikā, piemēram, Muzeju naktī, Valmieras pilsētas svētkos, gadumijā.

Savukārt 34 794 apmeklējumu reizēs pieredzēta 101 muzeja rīkota ekskursija, 38 dažādiem jautājumiem veltītas lekcijas, daudz jauna uzzināts 385 muzeja pedagoģiskajās un 56 mūžizglītības programmu nodarbībās. Apmeklētāji izzinājuši un izklaidējušies 59 dažādos pasākumos, kā arī pētnieciskos nolūkos notikusi konsultēšanās ar muzeja speciālistiem, izmantoti muzeja bibliotēkas un arhīva materiāli.

Muzejs rīkojis arī sešas ceļojošās izstādes, kas interesentus “satika” skolās, kur tās aplūkoja 2782 apmeklētāji, bibliotēkās – 460 apmeklētāji un pašvaldību ēkās – 800 apmeklētāji.

Pērn Valmieras muzejs apmeklētājiem bijis atvērts 268 dienas un 1843 stundas, savukārt 422 stundas tas bija pieejams pēc darba laika, brīvdienās un svētku dienās.