Ziņas

Sabiedrība

Pērn no Valmieras dzīvnieku patversmes adoptēti 106 suņi un 28 kaķi

No Valmieras dzīvnieku patversmes 2016.gadā adoptēti 106 suņi un 28 kaķi, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Arī 2015.gadā adoptēto dzīvnieku skaits bijis līdzīgs – jaunas mājas atrastas 109 suņiem un 27 kaķiem. “Saimnieka atrašana ir ļoti atbildīgs darbs. Piemēroti saimnieki tiek meklēti, popularizējot dzīvniekus reģionālajā laikrakstā un izmantojot televīzijas palīdzību, sociālos tīklus. Lai sekmīgāk atrastu jaunos saimniekus, 2016.gadā 24 kucītes un 12 kaķenes ir tikušas sterilizētas,” pastāstīja patversmes darbiniece Dzintra Saulīte.

“Nonākšana patversmē dzīvniekam noteikti nav medusmaize. Šeit tiek sniegta medicīniskā palīdzība, pārtika, nodrošinātas kustības un nepieciešamie dzīves apstākļi. Taču dzīvnieki ir kā bērni – viņi ilgojas pēc cilvēka mīlestības un īpašas uzmanības, ko pilnvērtīgi patversmē saņemt nav iespējams. Tādēļ svētki ir katra reize, kad dzīvnieks tiek veiksmīgi adoptēts,” par patversmes iemītniekiem stāstīja Saulīte.

Ņemot vērā, ka no 2017.gada 1.janvāra visiem sešu mēnešu vecumu sasniegušajiem suņiem ir jābūt čipētiem un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā, neviens suns patversmi neatstāj bez ievadīta mikročipa.

2016.gadā Valmieras dzīvnieku patversmē ir ierīkoti arī divi jauni dzīvnieku voljēri ar suņu būdām. Viena būda iegādāta par ziedotāju līdzekļiem, bet otra, pateicoties Valmieras Viestura vidusskolas bērnu ieguldījumam un darbam.

Valmieras patversme bijusi atvērta arī citu cilvēku labestībai. Pedagogu pavadībā ciemos pie patversmes iemītniekiem ir nākušas gan pirmsskolas, gan skolas vecuma jauniešu grupas. Patversme ir saņēmusi arī privātpersonu dāvinājumus, piemēram, segas. Patversmei esot arī regulāri palīgi, kas noteiktas reizes nedēļā iegulda brīvprātīgo darbu, pastaigājoties ar suņiem.

“Jebkura šāda pastaiga ar suni ir darbs, nevis izklaide. Aukstā laikā ir jābūt nodrošinātam ar izturīgiem un siltiem cimdiem. Vienmēr ir jābūt gatavam uz pēkšņu un spēcīgu suņa skriešanu vai mīlestības apliecinājumu, kā rezultātā cilvēks var zaudēt kontroli pār suni. Šī iemesla dēļ jauniešiem, kas nav sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu, pastaigas ar patversmes suņiem diemžēl nav iespējamas,” piebilst Saulīte.

Valmieras dzīvnieku patversme atrodas Mālu ielā 5/7. Tās darbalaiks ir katru darbdienu no plkst.8 līdz plkst.17 ar pusdienu pārtraukumu no plkst.12 līdz plkst.13. Patversmes darbinieci iespējams sazvanīt pa tālruni 29 230 307.

Informācija par patversmē esošajiem dzīvniekiem pieejama arī mājaslapas “www.dzivniekupolicija.lv” sadaļā “Valmieras dzīvnieku patversme”. Lai sekmētu dzīvnieku adopciju, sazinoties ar patversmes darbinieci, iespējams vienoties par patversmes apmeklējumu arī ārpus noteiktā darbalaika.