Ziņas

Izklaide

“Pērļu zvejnieks” – koncerts Emīla Dārziņa 140 gadu jubilejai

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēs Emīla Dārziņa dziesmas kopā ar solistu Ingu Pētersonu pianista Venta Zilberta pavadībā un koriem no Vidzemes. Koncerts gaidāms 17.oktobrī plkst.17.

Kā aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs, koncertā klausītāji aicināti noklausīties komponista skaņdarbus vīru koriem un jauktajiem koriem “a cappella” skanējumā. Kā teicis pats mākslinieks – visas viņa dziesmas ir pērles -, tādēļ koncerta nosaukums ir “Pērļu zvejnieks”.

Šogad komponistam Dārziņam aprit 140 gadu jubileja. Dārziņš ir sarakstījis vairākas operas un skaņdarbus orķestrim, no kuriem ir saglabājies vienīgi “Melanholiskais valsis”, kurš tika atjaunots pēc komponista nāves. Visas septiņpadsmit Dārziņa kora dziesmas joprojām skan Latvijā, kā arī ārpus tās.

Koncertā piedalīsies solists Ingus Pētersons, pianists Vents Zilberts, Cēsu Kultūras centra jauktie kori “Wenden”, “Vidzeme” un “Beverīna”, VEF Kultūras pils jauktais koris “Dzīne”, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas jauktais koris, Amatas novada vīru koris “Cēsis”, Rīgas Latviešu biedrības vīru koris “Latvis”, Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta”, Bērzaunes pagasta vīru koris “Gaiziņš”, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas klavieru klases audzēkņi, kā arī Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas jauktais koris.

Dārziņš dzimis 1875.gada 3.novembrī Jaunpiebalgā un ir viens no populārākajiem liriķiem latviešu mūzikā. Komponista mūzikas centrālā tēma ir patiesa jūtu atklāsme – mīlestība – gan gaiša, jūsmīga, gan bezcerīga; vientulība un ilgas pēc laimes, pēc garīgas un ideālas pasaules.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas mājaslapā “www.bilesuparadize.lv” un pirms koncerta tā norises vietā.

Koncertu rīko pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.