Ziņas

Sabiedrība

Pensionāri nāk kopā, lai apgūtu ko jaunu

“Senioru akadēmijas” dalībnieki. Raunas pensionāri vēlas mācīties.Foto: no albuma

Raunas pagasta pensionāri tikās    “Senioru akadēmijas” pirmajā nodarbībā.  Tā ir Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes iniciatīva – dot senioriem iespēju apgūt jaunas zināšanas.    “Senioru akadēmijas” nodarbības līdz šim tika rīkotas Apē un Smiltenē.

“Raunas pensionāri ir aktīvi, grib uzzināt ko jaunu un atbalstīja ideju par “Senioru akadēmiju”. Telpas ir, tikai jāizsaka vēlmes, ko gribētu mācīties,” stāsta Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa un uzsver, ka pirmajā tikšanās reizē piedalījās 16 seniori un iezīmējušās tēmas, par kurām pensionāri gribētu uzzināt vairāk . L.Zūdiņa vērtē, ka, lai arī raunēnieši ir aktīvi, ikdienā izmanto mūsdienu tehnoloģijas, tomēr vairāki atzinuši, ka ir lietas, ko labprāt apgūtu, piemēram, e-paraksta lietošanu, latvija.gov.lv, eveselība.lv izmantošanu, ienākumu deklarāciju iesniegšanu un citas prasmes. Tāpat pensionāri labprāt klausītos mediķu ieteikumus par veselīgu dzīvesveidu, profesionāļu padomus par dārzkopību, biškopību.

Pērn novembrī Raunas pagasta pensionāri sanāca kopā neformālā gaisotnē. “Tagad tiekamies reizi mēnesī, izrunājam gan ikdienas jautājumus, gan ko svarīgu, kas interesē visus. Tā mums bija tikšanās ar sociālā dienesta darbiniekiem, jautājumu bija daudz. Parasti sanākam ap 20. Lemsim, vai tiksimies tikai reizi mēnesī “Senioru akadēmijā” vai vēl otrreiz ierastajā laikā,” pastāsta Raunas pensionāru kopas aktīviste Inese Pulkstene un piebilst, ka vasarā, protams, laukos visi ir aizņemti, bet ziema ir laiks, kad satikties, parunāties un arī mācīties.