Ziņas

Sabiedrība

Pēdējās lietavas Vidzemes pašvaldībām nav radījušas zaudējumus

Ilgstošās lietavas vairākām Vidzemes pašvaldībām nav radījušas zaudējumus, taču darbs vairākas nozares, tostarp lauksaimniecībā, ir apgrūtināts, aģentūrai LETA pastāstīja novadu vadītāji. To, ka ieilgušās lietavas nav radījušas papildus zaudējumus Gulbenes pašvaldībai, apliecināja tās vadītājs Andris Vējiņš (ZZS). Tomēr to nevar teikt par lauksaimniekiem, kuri aizvien netiek uz lauka novākt ražu.

Vaicājot, vai arī Gulbenes novadā pēdējās lietavas varētu būt skārušas citas nozares, līdzīgi kā Alūksnes novadā, kur grūtības radušās kokapstrādes uzņēmumiem, Vējiņš norādīja, ka sarežģījumi ir visiem tiem, kuriem jāstrādā brīvā dabā.

Līdzīgi arī Cesvaines novadā – lietavas vairāk zaudējumus radījušas lauksaimniekiem un iedzīvotāju pašu dārzos audzētajai ražai, kamēr pašvaldības infrastruktūra palikusi neskarta, aģentūra LETA uzzināja pie Cesvaines novada domes priekšsēdētāja Viļņa Špata (Savam novadam).

Nekādi nopietni kaitējumi nav radušies arī Madonas novadā, pavēstīja pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs (ZZS). Priekšsēdētājs gan nevarēja komentēt, kā pēdējās lietavas ir ietekmējušas arī citus, ne tikai lauksaimniekus.