Ziņas

Sabiedrība

Pēc valsts programmas beigām Siguldā turpinās aukļu pabalstu izmaksu no pašvaldības līdzekļiem

Pēc 31.maija, kad tiks pārtraukts valsts atbalsts privātajiem bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm, Siguldas novada pašvaldība to turpinās nodrošināt par saviem līdzekļiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Pašvaldības atbalsta apmērs mēnesī par vienu bērnu, kas saņems bērnu uzraudzības pakalpojumu, būs 106,41 eiro. Pašvaldības atbalstu varēs saņemt par bērniem, kuru vecums ir vismaz pusotrs gads, kuri ir reģistrēti rindā uzņemšanai pašvaldības izglītības iestādē, bet kuriem pašvaldība šobrīd vietu bērnudārzā nevar nodrošināt.

Lai saņemtu atbalstu, bērnam un vismaz vienam no vecākiem (vai tā likumiskajiem pārstāvjiem) ir jābūt deklarētam Siguldas novadā. Domes atbalsts tiks pārtraukts, tiklīdz bērns tiks uzņemts pašvaldības pirmskolas izglītības iestādē.

Pašvaldības finansiālo atbalstu varēs saņemt, ja aukle būs reģistrēta Izglītības kvalitātes valsts dienesta reģistrā un nodrošinās bērnu uzraudzības pakalpojumu ne mazāk kā astoņas stundas darba dienās. Auklei jābūt reģistrētai kā juridiskai personai, individuālajam komersantam vai saimnieciskās darbības veicējam.

Par pašvaldības atbalsta piešķiršanu starp aukli, bērna vecākiem un pašvaldību būs jānoslēdz trīspusējs līgums.

Plānots, ka finansiālo atbalstu par bērna uzraudzības pakalpojumiem varēs saņemt, sākot ar jūliju par jūnijā saņemtajiem pakalpojumiem.

Lai saņemtu finansiālo atbalstu, bērna vecākiem, sākot ar 1.jūniju, būs jāiesniedz pieteikums, kas būs pieejams pašvaldības mājaslapā “www.sigulda.lv” un Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē, Skolas ielā 3.

Jau vēstīts, ka pērn novembrī Saeima atbalstīja priekšlikumu 2016.gada budžetā paredzēt papildu 2,3 miljonus eiro, lai šajā mācību gadā turpinātu valsts līdzfinansējumu privāto bērnudārzu un aukļu pakalpojuma nodrošināšanai.

Plānots, ka šāda valsts atbalsta sniegšana pašvaldību pirmsskolas iestāžu rindu likvidēšanai turpināsies līdz 2016.gada 31.maijam.