Ziņas

Kriminālziņas

Pēc pakaļdzīšanās Madonā aiztur stipri iereibušu autovadītāju

Sestdien Madonā aptuveni pēc 15 minūtes ilgas pakaļdzīšanās policija aizturējusi stipri iereibušu automašīnas “Audi 80” vadītāju.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē, Madonā, Veidenbauma ielā, 26 gadus vecais vīrietis nepakļāvās policijas prasībai apturēt transportlīdzekli un mēģināja aizbēgt. Policija pakaļdzīšanās laikā vairākkārt aicināja autovadītāju apturēt transportlīdzekli, taču vadītājs turpināja agresīvo braukšanu, apdraudot citus satiksmes dalībniekus. Lai pēc iespējas ātrāk apturētu transportlīdzekļa vadītāju, tika iesaistīti papildu spēki, kas centās noslēgt ceļu.

Pēc plkst.23 Blaumaņa ielā vadītājs, nepaspējot transportlīdzekli kārtīgi apturēt, izlēca no tā un mēģināja no policijas aizbēgt kājām, taču neveiksmīgi. Pamestā dzērājšofera automašīna turpināja ripot, līdz ietriecās ēkas sienā.

Vīrietis tika nogādāts policijas iecirknī, un viņam nāksies atbildēt gan par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, gan nepakļaušanos policijas likumīgām prasībām, gan arī par agresīvu braukšanu un citu satiksmes dalībnieku apdraudēšanu.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē pieķerti 14 dzērājšoferi, no tiem deviņi vadītāji stiprā alkohola reibumā, tam pārsniedzot 1,5 promiles. Papildus alkohola reibumam četriem vadītājiem nav bijušas arī tiesības vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Vissmagākais reibums konstatēts kādam 1986.gadā dzimušam vīrietim Gulbenē, Brīvības ielā. Vīrietis pie automašīnas BMW stūres bija sēdies 3,79 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli.

Policija aicina būt atbildīgiem un nekādā gadījumā nesēsties pie stūres alkohola reibumā. Tāpat policija sola turpināt kontrolēt autovadītājus un atgādina, ka bēgšana no policijas nav risinājums, jo šāda rīcība ir vainu pastiprinoša un jārēķinās ar daudz nopietnākām sekām.