Ziņas

Kriminālziņas

Pazudušo zēnu meklējot

Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes Cēsu iecirknī viens no aizvadītās nedēļas satraucošākajiem notikumiem atgadījās piektdienas pēcpusdienā. Policijā saņēma informāciju, ka pazudis deviņus gadus vecs zēns. Izgājis no mammas darba vietas Cēsīs, Raunas ielā, lai dotos uz māju Amatas novadā, taču tur nav nonācis.

Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže stāsta, ka grūtākais šādos gadījumos ir jebkāda pieturas punkta trūkums, kur sākt meklēšanu: “Bija informācija, ka izgājis no mammas darba, lai dotos uz autobusu un brauktu mājās, taču nekāda tālāka pieturas punkta, kas noticis. Nebija pat zināms, vai zēns iekāpis autobusā. Tika pārbaudīts viņa mobilā telefona signāls, kad pēdējo reizi lietots, tas uzrādīja pilsētu. Meklēšanas pasākumos tika iesaistītas vairākas policijas amatpersonas. Brīvprātīgie bija gatavi uzsākt meklēšanu vietā, kur zēnam vajadzēja izkāpt, policisti Cēsīs sāka izskatīt videonovērošanas kameru ierakstus, varbūt zēns kaut kur pamanāms. Liels visiem bija atvieglojums, kad uzzinājām, ka zēns atradies.”

Izrādās, puisēns iekāpis autobusā, kur aizmidzis, nogulējis savu pieturu un izkāpis tikai maršruta gala pieturā. Apdzī­votajā vietā nav bijis mobilo sakaru pārklājuma, vecāki nav varējuši saņemt zvanus no zēna. Bērnu pamanījusi kāda veikala darbiniece, kura ievedusi to telpās, sazinājusies ar policijas darbiniekiem, kā arī pabarojusi un nomierinājusi puisēnu, līdz viņam atbraukuši pakaļ vecāki. Policija pateicas par sniegto palīdzību, kā arī aicina nepalikt vienaldzīgiem un ziņot par bērniem, kuri atstāti bez pieaugušo uzraudzības.

Atmiņā joprojām ir traģiskais gadījums Liepājā, tāpēc atkal radās jautājums par autobusa šofera atbildību. A. Pāže stāsta, ka autobusa vadītājs policijai skaidrojis – šajā maršrutā brauc ļoti reti, tāpēc nezinot, kur kuram jāizkāpj.

No aizvadītās nedēļas notikumiem A. Pāže vēl min veikala apzagšanu Pārgaujas novadā. Naktī no sestdienas uz svētdienu, izņemot veikala durvju slēdzeni, iekļūts telpās, kur nozagti cigarešu bloki un nauda. Policija uzsākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus un zaudējumu apmēru. A. Pāže norāda, ka Cēsu iecirknī šādas veikalu apzagšanas kādu laiku nav reģistrētas, taču līdzīgas notikušas citos iecirkņos, tāpēc policija cenšas noskaidrot, vai noziegumi nav saistīti.

Priekuļu novadā policijas darbinieki aizturējuši kādu 1992.gadā dzimušo par narkotisko vielu glabāšanu, no viņa automašīnas izņemta zaļganbrūna augu valsts izcelsmes viela, ir aizdomas, ka tā ir marihuāna. Uzsākts kriminālprocess, persona aizturēta.

Cēsīs no kādas ēkas kāpņu telpas Skolas ielā nozagts velosipēds. “Iestājies silts laiks, sākas velo sezona, un šādi brīvi pieejami velosipēdi zināmu sabiedrības daļu rosina uz likumpārkāpumiem. Policija aicina neatstāt velosipēdus brīvi pieejamus, bet parūpēties, lai tos nevar nozagt,” norāda A. Pāže.

Arī aizvadītajā nedēļā lielu darba laika daļu policijai aizņēmusi vainīgo skaidrošana kūlas dedzināšanā, jo siltais un sausais laiks daudzus vilināja kļūt par kūlas dedzinātājiem. Informācija liecina, ka kopumā šogad Vidzemē dzēsti jau vairāk nekā 150 kūlas ugunsgrēki – visvairāk VUGD Cēsu daļas teritorijā, kur reģistrēti 38 kūlas ugunsgrēki. Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsti seši kūlas ugunsgrēki, platības ziņā lielākais – Jurģu ielā Cēsīs, kur pērnā zāle dega divu hektāru platībā.

No ceļu satiksmes negadījumiem var minēt svētdien Drabešu pagastā, autoceļa Rīga– Veclaicene 79.kilometrā, notikušo avāriju, kurā 1952.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Volkswagen”, izraisīja sadursmi ar 1957.gadā dzimušā vīrieša vadīto automašīnu “Nissan”. Negadījumā cieta transportlīdzekļa “Volkswagen” vadītājs un pasažiere – 1952.gadā dzimusi sieviete. Cietušie nogādāti tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.