Ziņas

Sports

Pavelkot svītru sezonai

Latvijas florbola virslīgas sezona jau aizgājusi vēsturē, un atkal “Cēsu alus/ Lekrings” atstājis tajā treknu ierakstu.

Var teikt, ka Cēsu florbola komanda savu vārdu Latvijas florbola vēsturē ierakstījusi ar zelta burtiem un uz palikšanu. Ne tikai tāpēc, ka bija pirmā čempionvienība tālajā 1994.gadā, bet arī tāpēc, ka vienīgā, kas spējusi izcīnīt septiņus čempionu titulus, turklāt divreiz izcīnot tos trīs reizes pēc kārtas. Komandas kontā arī četri vicečempionu tituli un trīs reizes izcīnītas bronzas medaļas. Tātad 22 aizvadītajos čempionātos komanda, kuras nosaukumā nemainīgi bijis vārds “Lekrings”,

14 reizes bijusi starp medaļniekiem. Pēdējo septiņu gadu laikā sešas reizes komanda spēlējusi finālā, četras reizes kļūstot par čempioniem, divreiz finišējot otrajā vietā, vienreiz – trešajā.

Citām komandām būs ļoti jāsaspringst, lai varētu cēsnieku rekordus pārsist. Vispirms gan jāpacenšas cēsniekus nobīdīt no čempionu troņa.

Atskatoties uz aizvadīto sezonu, atgādinām, ka regulāro sezonu cēsnieki noslēdza otrajā vietā, palaižot priekšā tikai “Mogo – RTU/ Rockets”. Pēdējos gados samērā reti pie čempionu titula tikusi komanda, kas uzvar regulāro čempionātu.

Aizvadītajā sezonā regulārajā čempionātā cēsnieki izcīnīja 21 uzvaru, piedzīvoja četrus zaudējumus, divreiz pret “Rubeni”, vienreiz pret “Mogo – RTU/ Rockets” un “FK Rīga”.

Izslēgšanas spēlēs viņi pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 4:1 pārspēja “Ulbroka/ FS Masters” un pusfināla sērijā ar 4:1 – “Rubeni”. Finālā, kur viss izšķīrās vienā spēlē, cēsnieki ar 9:4 pārspēja tikai “Mogo – RTU/ Rockets”.

Viens no Cēsu komandas ieročiem ir sabalansētais sastāvs, kurā visi spēlētāji ir spēkos līdzvērtīgi, ikviens vajadzīgajā brīdī var izšaut. Tas apgrūtina spēli pretiniekiem, jo nevar lielāku vērību pievērst kāda konkrēta līdera segšanai, jo ikviens var būt līderis.

To, ka “Cēsu alus/ Lekrings” ir līdzvērtīgu spēlētāju komanda, vislabāk apliecina virslīgas spēlētāju statistika. Tajā ieskatoties, redzam, ka starp virslīgas 20 rezultatīvākajiem nav neviena no Cēsu komandas. 22.vietā ir Andris Rajeckis ar 57 punktiem (32 gūti vārti + 25 rezultatīvas piespēles). Var piebilst, ka viņa gūtie vārti finālspēlē atzīti par labākajiem finālā. Citu spēlētāju sniegums ir līdzvērtīgs:

Mārtiņš Rajeckis

– 46 (24+22), Andris Malkavs

– 40 (13+27), Gints Bērtulis – 39 (27 +12), Emīls Dzalbs

– 37 (25+12), Aleksandrs Abramovs – 37 (24+ 13), Jānis Rajeckis – 35 (23+12), Toms Rīsmanis

– 35 (11+24), Artūrs Jurševskis – 34 (18+16), Ingus Laiviņš – 32 (11+21).

Var piebilst, ka sezonas visas līgas rezultatīvākais spēlētājs ir Lauris Ābols no “Pārgaujas”, kura kontā 91 punkts (51+40).

Ieskatoties portāla florbolazinas.lv statistikas krātuvē, redzam, ka komandas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs ir Andris Malkavs, kurš 17 sezonās guvis 382

vārus, izdarījis 347 piespēles, nopelnot 729 rezultativitātes punktus. Otrajā vietā M. Rajeckis ar 16 sezonās gūtiem 569 punktiem (315+257), bet trešajā vietā I. Laiviņš, kuram 513 (230+283) punkti 14 “Lekringā” pavadītajās sezonās. Jāatgādina, ka Ingus trīs gadus spēlēja Somijā.

Atskatoties uz sezonu, vēl jāatceras, ka Cēsu komandas florbolistiem tā bija garāka un saspringtāka nekā citiem klubiem. Oktobrī viņi startēja Čempionvienību kausa izcīņā Šveicē, tāpēc gatavošanos sezonai sāka laikus, lai

būtu labā sportiskajā formā. Protams, pret Eiropas vadošajiem klubiem cēsniekiem neizdevās pacīnīties kā ar līdzīgiem, toties tika gūta laba pieredze, kas noderēja Latvijas čempionātā.

Vēl jāmin kāds fakts, proti, “Cēsu alus/ Lekrings” vārtsargs Normunds Krūmiņš, kurš aizvadīja lielisku finālspēli, kļuvis par Latvijas florbola čempionu ceturto sezonu pēc kārtas, pievienojoties vēl trim florbolistiem, kuri savulaik iespējuši līdzīgu panākumu. Patīkami, ka divi no viņiem florbola pirmsākumos pārstāvēja Cēsu komandu. Pirmajās trīs sezonās, kad čempionātā triumfēja “Lekrings”, tā rindās spēlēja arī Normunds Buks un Ivars Martinsons. Ceturtajā sezonā viņi pārcēlās uz Līgatni, un togad tieši šī komanda izcīnīja čempionu titulu, atnesot abiem spēlētājiem ceturto titulu.

Jānis Gabrāns