Ziņas

Sabiedrība

Pavasaris Amatas ielejā

Amatas novada tūrisma informācijas centrs 10.maijā organizē pavasara pārgājienu gar Amatas upi no Veclauču tilta līdz Zvārtes iezim. Pārgājiens notiks dabas zinātāju gidu pavadībā.

Kā informē Amatas novada pašvaldības tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Eglīte, pārgājienā dalībnieki dosies pa visvieglāko un īsāko no trim Amatas ģeoloģiskās takas posmiem, kas piemērots dažādas sportiskās sagatavotības ceļotājiem, ģimenēm ar bērniem un senioriem. Viņa brīdina, ka taka marķēta ar oranžiem rombiem uz koku stumbriem, taču margas un kāpnītes nav atjaunotas, atsevišķos posmos jāpārvietojas uzmanīgi. Pārgājiena finišs paredzēts pļaviņā pie Zvārtes ieža, kur ir piknika vietas.

Pārgājiena organizatori klāsta iecerēto: “Vērosim klintis, iežus un augus, klausīsimies Amatas ūdeņu čalas, putnus un gidu stāstus, sajutīsim kā Amatas ielejā smaržo pumpuri, ziedi un plaukstošās lapas. Mācīsimies pazīt gan aizsargājamos augus, gan ēdamos un ārstnieciskos. Noskaidrosim, kas pie upes notiek naktīs, kas agros rītos un vakara krēslā, kāda leģenda veltīta Zvārtes iezim. Maršrutā būs vairāki Devona smilšakmens atsegumi, kam mūsdienās doti vārdi – Zaļais iezītis, Palu iezis, Veco stumbru iezis, Vizbulīšu iezis, pretējā krastā Vanagu iezis, un Zemais iezis. Pa vidu Lustūzis – klintis, kuras gludinot un graužot, upe met jautrus līkumus, bet galapunktā Miglas un Zvārtes iezis.”

Pa Amatas taku pārgājiena dalībniekus vadīs divas mežsaimnieces un Gaujas nacionālā parka patriotes, dabas un vēstures zinātājas Lūcija Kārkliņa un Līga Eglīte.

Pārgājiens ir bez maksas.

Aicinot uz tikšanos dabā, L.Eglīte vēl informē, ka dalība pasākumam jāpiesaka Amatas Tūrisma informācijas centrā, kur arī tiks sniegta informācija par pārgājiena starta laiku. Tāpat arī L.Eglīte piekodina, ka nokļūšanai starta vietā nepieciešams personiskais transporta līdzeklis, jo tur nevar aizbraukt ar vilcienu vai autobusu, kā arī dalībniekiem jāņem vērā, ka Amatas taka nav piemērota braukšanai ar velosipēdu vai bērnu ratiņiem.

Sagatavojusi Anda Dzenža