Ziņas

Sports

Pauzes ietekme netraucē uzvarēt

Aizsardzība. BK “Cēsis/ Cēsu Sporta skola” basketbolisti cenšas nosargāt savu grozu, neļaujot pretiniekam gūt vieglus punktus.Foto: no albuma

BK “Cēsis/ Cēsu Sporta skola” pagājušajā piektdienā ar uzvaru 81:73 pār BK “Smiltene. BJSS” aizvadīja pirmo spēli pēc piespiedu pauzes.

Reģionālās basketbola līgas spēle notika Smiltenē. Līdz tam cēsnieku    komanda bija paspējusi čempionātā aizvadīt tikai divas spēles, abās svinot uzvaru. Taču mēnesi ilgušais pārtraukums bez sacensībām un bez kopīgiem treniņiem ietekmi uz tikšanos ar smilteniešiem atstāja.

Komandas galvenais treneris Mārtiņš Mīlbergs stāsta, ka izdevies aizvadīt tikai vienu kopīgu treniņu: “Pēc tāda tukšā perioda grūti atkal ieiet ritmā. Arī pirms tam sezona tikko bija sākusies, aizvadītas vien dažas spēles, tāpēc pirmajā treniņā un arī spēlē bija sajūta, ka komanda atgriezusies pēc garā vasaras pārtraukuma, kad ir daudz tehnisko brāķu, nepiespiesto kļūdu. Tiesa, visām komandām jau situācija vienāda.”

Pirmajā puslaikā abas komandas cīnījās līdzīgi, dodoties pārtraukumā, cēsniekiem tikai četru punktu pārsvars: 45:41. Redzot, ka ir iespējams spēlē “aizķerties”, mājinieki palielināja tempu, taču Cēsu basketbolisti spēja izmantot pārsvaru groza apakšā, kas nemitīgi ļāva atrasties vadībā. Pirms pēdējām desmit spēles minūtēm pārsvars jau +12. Lai arī pēdējo ceturtdaļu spēja uzvarēt Smiltenes komanda 19:15, tas neietekmēja spēles kopējo rezultātu 81:73 BK “Cēsis/ Cēsu Sporta skola” labā.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem un septiņām atlecošām bumbām bija Elvis Saulītis, Rihards Mālmanis pievienoja vēl 16 punktus un 10 atlecošās bumbas, bet 15 punktus guva Rinalds Mihailovs.

“Nebija viegla spēle, bet varbūt mums šoreiz paveicās ar pretinieku,” saka treneris. “Vienmēr ir labāk sezonu sākt vai atsākt ar uzvaru, tas iedod pārliecību saviem spēkiem nākamajām spēlēm.”

Nākamā spēle jau šovakar, kad cēsnieki savā laukumā uzņems BK “Ādaži/ Carnikava”    komandu.

Kā zināms, visi turnīri var noteikt tikai “zaļajā režīmā”, un, kā stāsta M. Mīlbergs, Cēsu komandā visi ir vakcinējušies, tāpēc    prasība komandas sastāvu neietekmē.